טראמפ: "אני אידיוט? מוכן להשוות מבחני IQ עם טילרסון"

טראמפ: "מוכן להשוות מבחני IQ עם טילרסון"
נשיא ארה"ב הגיב לדיווח ברשת NBC לפיו שר החוץ כינה אותו "אידיוט" ואמר: "אם זה לא פייק ניוז, אני מוכן להשוואה ויודע מי ינצח"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מזכיר המדינה רקס טילרסון והנשיא טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מציע להשוות את מבחני האינטיליגנציה שלו ושל שר החוץ האמריקני רקס טילרסון, בעקבות הדיווח ברשת NBC האמריקנית לפיו האחרון כינה אותו "אידיוט".

"אני חושב שזה פייק ניוז, אבל אם הוא באמת אמר את זה, אני מניח שנצטרך להשוות את מבחני ה-IQ שלנו", אמר הנשיא טראמפ בראיון למגזין פורבס, והוסיף: "אני גם יכול להגיד לכם מי ינצח".

הנשיא אמור להיוועד היום עם טילרסון ועם שר ההגנה ג'יימס מאטיס בבית הלבן.

בשבוע שעבר דיווחה רשת NBC מפי מקורות בבית הלבן שטילרסון כינה את טראמפ "אידיוט" לאחר פגישה עם בכירי ממשל שהתקיימה בפנטגון בחודש יולי. עוד דווח ששר החוץ היה על סף התפטרות בקיץ האחרון בעקבות חילוקי דעות בינו לבין טראמפ. לפי הדיווח, המתיחות בין הצדדים הגיעה לשיאה בסוף יולי האחרון, אז ביקש טילרסון להתפטר לאחר נאום של טראמפ בפני תנועת הצופים, בראשה עמד בעבר.

במסיבת עיתונאים שכינס טילרסון הוא אמר כי לא היו דברים מעולם. "סגן הנשיא מעולם לא היה צריך לשכנע אותי להישאר מזכיר המדינה כי מעולם לא שקלתי לעזוב את התפקיד. אני חדש בוושינגטון אבל למדתי כי ישנם אלו שמנסים לזרוע פלגנות כדי לקדם את האג'נדה שלהם. מעולם לא שקלתי לעזוב, אני משרת מתוקף המינוי של הנשיא ואני אהיה בתפקיד כל עוד הנשיא מרגיש שאני מועיל להשגת מטרותיו", אמר טילרסון.

גם מטעם משרדו של טילרסון הכחישו את הדיווח בטענה כי "מזכיר המדינה לא משתמש בשפה כזו", אמרה דוברת מחלקת המדינה, הת'ר נוארט, בשבוע שעבר. "לא כדי לדבר נשיא ארצות הברית, ולא על כל אחד. הוא לא אמר את זה".

טראמפ עצמו צייץ בתגובה כי "הסיפור של NBC הופרך בידי טילרסון וסגן הנשיא פנס. הם צריכים להתנצל בפני אמריקה".

לפי רשת NBC שררה מערכת יחסים עכורה בין הבית הלבן לטילרסון בנוגע לניהול מדיניות החוץ של ארה"ב. טראמפ אף פנה לטילרסון בציוץ בו כתב כי הוא "מבזבז כוח על מו"מ עם צפון קוריאה". עוד דווח כי שר החוץ שוכנע לא להתפטר על ידי סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס, השר לביטחון המולדת דאז ג'ון קלי ושר ההגנה ג'יימס מאטיס.

הפופולריים