"ישראל גילתה לארה"ב שהאקרים רוסים מנסים לרגל אחריה"

"ישראל גילתה לארה"ב שהאקרים רוסים מנסים לרגל אחריה"
לפי דיווח ב"ניו יורק טיימס", המודיעין הישראלי איתר לפני כשנתיים ניסיונות רוסיים לחפש אחר מידע אמריקני רגיש באמצעות תוכנת "קספרסקי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק

המודיעין הישראלי הוא שגילה לארצות הברית כי רוסיה מנסה לחדור למחשבים אמריקנים ולגנוב מידע רגיש, כך מדווח הלילה (רביעי) העיתון ״ניו יורק טיימס״, על סמך גורמים בממשל.

לפי הדיווח, האקרים רוסים ניסתה לפני כשנתיים להשתמש בתוכנת האנטי-וירוס הרוסית "קספרסקי" כדי לחדור למחשבים אמריקנים. במקרה אחד לפחות הצליחה לגנוב מידע מעובד בסוכנות NSA אשר איכסן מסמכים מסווגים על מחשבו הביתי.

בניו יורק טיימס דווח כי ישראל הצליחה לחדור לתוכנת ההגנה של קספרסקי, וכך חשפה שרוסיה משתמשת בפרצה בתוכנת האנטי וירוס כדי לחדור למחשבים אמריקנים ולחפש אחר מידע רגיש.

קציני מודיעין ישראלים הזהירו את ארצות הברית על הניסיונות הרוסיים. בעקבות זו הודיעה ארה"ב על הפסקת השימוש בתוכנת "קספרסקי".

בשבוע שעבר חשף ה"וול סטריט ג'ורנל" אודות הפרצה למחשבו של עובד ה-NSA. על הדיווח, המסמכים הכילו מידע על הקוד המשמש את הסוכנות האמריקנית לצורכי מעקב וריגול כנגד רוסיה.

לפי הדיווח ההאקרים הרוסים הצליחו להפעיל חיפוש גלובלי אחר מידע רגיש, באמצעות גישה לנתונים שאוספת תוכנת האנטי-וירוס הרוסית אשר מותקנת על מאות מיליוני מחשבים ברחבי העולם ומנתחת את כל החומרים הנמצאים בהם. בעקבות זאת הוערך כי מדובר באחת מפרצות האבטחה הגדולות ביותר שהתגלו בשנים האחרונות.

הפופולריים