"קוריאה הצפונית תגרום לארצות הברית לשלם עם ברד של אש"

"קוריאה הצפונית תגרום לארצות הברית לשלם עם ברד של אש"
שר החוץ של קוריאה הצפונית האשים את טראמפ כי הוא מצית מלחמה עם ארצו: "טראמפ הדליק את פתיל המלחמה עם נאומו באו"ם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר החוץ של קוריאה הצפונית רי יונג-הו
צילום: צילום: אי-פי

שר החוץ של קוריאה הצפונית, רי יונג-הו, השתלח הערב (רביעי) בנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ואמר כי הנשיא האמריקני "הדליק את פתיל המלחמה". כך דיווחה סוכנות הידיעות הרוסית ט.א.ס.ס.

"עם הצהרתו הלוחמנית והמטורפת, אפשר לומר כי טראמפ הדליק את פתיל המלחמה נגדנו. אנחנו צריכים לנצח במלחמה באמצעות ברד של אש, לא מילים", אמר רי.

עוד הוסיף השר הצפון קוריאני כי "כוחה של קוריאה הצפונית כמעט שווה לכוחה של ארצות הברית" וכי "תכנית הגרעין לעולם לא תהיה נושא לדיון, כל עוד ארצות הברית מראה כי בכוונתה למחוץ את קוריאה הצפונית". 

בתוך כך, סקר של סוכנות הידיעות אי-פי מלמד כי שני שלישים מן האמריקנים סבורים ש"מלחמת המילים" שמנהל הנשיא טראמפ עם הרודן מקוריאה הצפונית קים ג'ונג און רק מחריפה את המתיחות בין שתי המדינות. 8% בלבד מן הנשאלים סבורים כי הצהרותיו של טראמפ משפרות את המצב. הסקר נערך כשבוע לאחר שטראמפ החל לכנות את קים "איש הטיל הקטן".

עוד עולה מהסקר כי שני שלישים מן האמריקנים מודאגים או חוששים מאד מן האיום הנשקף לארצות הברית מתכנית הגרעין של פיונגיאנג.

לפני כשלושה שבועות נאם הנשיא טראמפ בעצרת הכללית של האו"ם ושלח לפיונגיאנג מסר מאיים: "קים ג'ונג און, 'איש הטילים', במסלול התאבדות. אם נאלץ להגן על בעלות בריתנו - נשמיד את קוריאה הצפונית. פירוק מנשק גרעיני זאת הדרישה המקסימלית. ארה"ב מוכנה להילחם לשם כך, אך אני מקווה שזה לא יבוא לכך. בשביל זה יש את האו"ם".

הפופולריים