דיווחים בבריטניה: "האלמנה הלבנה" של דאעש חוסלה בתקיפה בסוריה

דיווחים בבריטניה: "האלמנה הלבנה" של דאעש חוסלה בסוריה
בממלכה פורסם כי סאלי ג'ונס, זמרת פאנק לשעבר שהתאסלמה והייתה אחראית לגיוס מחבלים לדאעש, חוסלה בתקיפה אמריקנית. ייתכן שגם בנה בן ה-12 נהרג
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הדיווח על חיסול סאלי ג'ונס בעיתון ה"סאן"
צילום: צילום מסך

כלי תקשורת בבריטניה ובעולם הערבי דיווחו הבוקר (חמישי) כי פעילת דאעש, סאלי ג'ונס בת ה-50, שהייתה מוכרת בכינוי "האלמנה הלבנה", חוסלה בתקיפה אמריקנית בא-רקה שבסוריה בחודש יוני האחרון. ברשת "סקיי ניוז" דווח כי דבר התקיפה לא פורסם עד כה בשל חשש כי גם בנה של ג'ונס, בן 12, נהרג בתקיפה.

לפי הדיווחים בממלכה, גורמי ביון אמריקנים מסרו דיווח לעמיתיהם הבריטים לאחר התקיפה שבה נהרגה ג'ונס סמוך לגבול בין סוריה לעיראק. עוד נטען כי אם היה נודע לצבא האמריקני שבנה של ג'ונס יימצא לצדה בזמן התקיפה, לא בטוח שהיא הייתה יוצאת לפועל.

ג'ונס, ילידת העיר צ'טהאם שבמחוז קנט בבריטניה, הייתה בעברה זמרת פאנק. היא נישאה לג'ונייד חוסיין, איש דאעש שהיה אחראי לגיוס פעילים לשורות הארגון, והתאסלמה. בשנת 2013 נמלטה ג'ונס ביחד עם בנה ובעלה לסוריה והפכה אף היא למגייסת בשירות דאעש.

באוגוסט 2015 היא קיבלה את הכינוי "האלמנה הלבנה" לאחר שבעלה, בן 21, חוסל גם כן בתקיפה של כלי טיס אמריקני לא מאויש. חוסיין נכלא בעבר בבריטניה לחצי שנה, לאחר שהודה כי פרץ למחשבים ופרסם בפומבי את כתובתו האישית של ראש הממשלה לשעבר טוני בלייר. חוסיין גם ביצע "מתיחות טלפוניות" בקו החם של המרכז הבריטי למלחמה בטרור.

דוח משנת 2015 שפורסם ב"סקיי ניוז" חושף כי בני הזוג ג'ונס וחוסיין נהגו להתכתב באמצעים שונים עם אזרחים של בריטניה וניסו לשכנע אותם לפעול בשורות הארגון ולבצע פיגועים. לאחר חיסולו, בארצות הברית מסרו כי חוסיין "תכנן פיגועים ברבריים נגד המערב, כולל אתרים בעלי פרופיל ציבורי גבוה".

הפופולריים