רוסיה: הדיווח שהשתמשנו בתוכנת קספרסקי כדי לרגל - מגוחך

רוסיה: הדיווח שהשתמשנו בתוכנת קספרסקי כדי לרגל - מגוחך
דובר הקרמלין הגיב לדיווח שלפיו ישראל חשפה בפני ארצות הברית ניסיונות של מוסקבה לחדור למחשביה באמצעות תוכנת האנטי-וירוס: "אין לנו כל קשר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מעבדת המחשבים קספרסקי
צילום: צילום: אי-פי

דובר ארמון הקרמלין ברוסיה דחה היום (חמישי) את הדיווח ב"ניו יורק טיימס", שלפיו המודיעין הישראלי חשף בפני ארצות הברית ניסיונות של האקרים רוסים לפרוץ למחשביה באמצעות תוכנת האנטי-וירוס של מעבדת קספרסקי. דובר הקרמלין, דימיטרי פסקוב, כינה את הדיווח "מגוחך".

פסקוב נשאל בנושא במסיבת עיתונאים במוסקבה, ואמר כי מדובר בפרסום מגוחך וכי לממשל הרוסי "לא היה כל קשר לכך". הוא סירב להתייחס מעבר לכך.

אמש מסרה סוכנות הסייבר הפדרלית של גרמניה כי היא לא איתרה שום ראייה המוכיחה כי האקרים רוסים השתמשו בתוכנה של קספרסקי כדי לרגל אחר הממשל האמריקני. בהודעת הסוכנות נאמר כי "אין לנו שום כוונו להזהיר מפני שימוש במוצרים של קספרסקי".

בדיווח, שפורסם אמש, נטען כי המודיעין הישראלי הוא שחשף בפני האמריקנים כי האקרים שפועלים מטעם הממשל הרוסי מנסים לחדור למחשבים אמריקניים ולגנוב מידע רגיש באמצעות תוכנת האנטי-וירוס של קספרסקי.  עוד נטען כי במקרה אחד לפחות הצליחו ההאקרים לגנוב מידע מעובד בסוכנות NSA, שכל הנראה שמר מסמכים מסווגים על מחשבו הפרטי.

העיתון האמריקני הוסיף עוד כי ישראל הצליחה לחדור לתוכנת ההגנה של קספרסקי, וכך חשפה שרוסיה משתמשת בפרצה בתוכנת האנטי-וירוס כדי לחדור למחשבים הקשורים לממשל האמריקני. בעקבות כך, קציני מודיעין ישראלים הזהירו את ארצות הברית על הניסיונות הרוסיים, וזו הודיעה בתגובה על הפסקת השימוש בתוכנה של קספרסקי.

הכתב סקוט שיין, שפרסם את הדיווח, טען מאוחר יותר כי המידע שישראל השיגה מקספרסקי היה גם באמצעות וירוס בשם "דוקו 2", שריגל אחר מחשבי החברה. בעבר נחשף כי אותו הווירוס ריגל גם אחרי בתי המלון שבהם התקיימו שיחות הגרעין בין המעצמות לאיראן.

הפופולריים