"הצבת משמרות המהפכה ברשימת הטרור – הכרזת מלחמה"

"הצבת משמרות המהפכה ברשימת הטרור – הכרזת מלחמה"
שר ההגנה של איראן התייחס גם לכוונה של טראמפ לא לאשרר את הסכם הגרעין: "המדיניות העוינת שלו תוביל את העולם למלחמה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מצעד צבאי באיראן
צילום: צילום: אי-פי

שר ההגנה האיראני, אמיר חאתמי, שיגר היום (חמישי) איום נוסף לארצות הברית על רקע כוונתו של הנשיא האמריקני, דונלד טראמפ, לא לאשרר את הסכם הגרעין ולהכניס את משמרות המהפכה לרשימת ארגוני הטרור. "הדרך שבחר דונלד טראמפ תוביל את העולם למלחמה", הצהיר חאתמי בהודעה שפרסם.

"מדיניותה של ארצות הברית היא עוינת ומכוונת כדי ליצור מתיחות עם איראן", הוסיף הבכיר האיראני. לדבריו, כל צעד שיופנה נגד אחד ממוסדות המשטר בטהרן, כמו משמרות המהפכה, "רק יוביל להגברת הטרור ויזעזע את היציבות האזורית".

חאתמי הדגיש כי הכרזה על משמרות המהפכה כארגון טרור תהווה מבחינת איראן "טרור בפני עצמו", והיא תראה בצעד כזה הכרזת מלחמה. במקביל, ראש הסוכנות האיראנית לאנרגיה אטומית, עלי אכבר סאלחי, איים אף הוא כי הכנסת משמרות המהפכה לרשימת הטרור תתפרש כהכרזת מלחמה מצד ארצות הברית.

סאלחי, שנפגש היום עם שר החוץ של בריטניה, בוריס ג'ונסון, אמר לגבי הסכם הגרעין עם המעצמות כי ישנן שתי אפשרויות מבחינת איראן: "או שכל הצדדים יישארו מחויבים להסכם – או שכולם יפרשו ממנו".

אמש אמר הנשיא האמריקני בשיחה עם רשת פוקס ניוז כי הסכם הגרעין עם איראן הוא "בושה נוראית לאמריקה" וכי מדובר "בעסקה הגרועה ביותר שראה מימיו". אם טראמפ אכן יכריז כי הוא אינו מאשרר את ההסכם, ההחלטה תעבור לקונגרס האמריקני, שיצטרך להחליט בתוך חודשיים אם להטיל סנקציות חדשות נגד הרפובליקה האסלאמית.

הפופולריים