זוג אמריקני-קנדי ושלושת ילדיהם חולצו משבי הטליבאן לאחר חמש שנים

זוג אמריקני-קנדי ושלושת ילדיהם חולצו משבי הטליבאן לאחר
טראמפ אמר כי חילוץ המשפחה על ידי צבא פקיסטן מהווה סימן לכך שהממשל באיסלמאבאד מוכן לעשות יותר למען הביטחון האזורי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הטלוויזיה הפקיסטנית מדווחת על חילוץ המשפחה האמריקנ
צילום: צילום: אי-פי

צבא פקיסטן הודיע היום (חמישי) כי חילץ משבי הטאליבן זוג קנדי-אמריקני ואת שלושת ילדיהם כמעט חמש שנים לאחר שנחטפו באפגניסטן. זאת לאחר שקיבל מידע מודיעני מארצות הברית. נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שיבח את החילוץ ואמר כי זהו "רגע חיובי" ליחסי ארצות הברית פקיסטן וכי המדינה חוזרת לכבד את ארה"ב.

האמריקנית קייטלין קולמן, בעלה הקנדי ג'ושוע בויל והילדים שנולדו בשבי הוחזקו ככל הנראה על ידי ארגון חקאני המזוהה עם טליבאן. ארצות הברית שבה והאשימה את פקיסטן כי היא אינה עושה מספיק בכדי להילחם בארגון. טראמפ אמר כי שיתוף הפעולה מצד הממשל הפקיסטני בחילוץ בני הערובה, מהווה סימן לכך שהממשל באיסלמאבאד מוכן לעשות יותר למען הביטחון האזורי.

בני הזוג נחטפו כשטיילו באפגניסטן ב-2012. קולמן הייתה בהיריון בזמנו וסרטון השטליבאן פרסמו בדצמבר הראה את שני בניהם שנולדו בשבי. ההצהרה היום היא הפעם הראשונה בה מוזכר ילד שלישי.

היחסים בין ארצות הברית ופקיסטן, בעלות ברית במלחמה נגד הטליבאן וגורמים איסלאמיים קיצונים אחרים באזור, הם באחת מנקודות השפל שלהם. פקיסטן הציגה את הצלחת המבצע כהוכחה לחוזקה של הברית. "ההצלחה מדגישה את החשיבות של שיתוף מודיעין בזמן ואת מחוייבותה המתמשכת של פקיסטן למלחמה תוך שיתוף פעולה בין שני כוחות נגד אויב משותף", נמסר בהודעת צבא פקיסטן. סוכנויות מודיעין של ארצות הברית עקבו אחר בני הערובה ואתמול שיתפו כי המשפחה הועברה לפקיסטן.

הפופולריים