מנכ"לית חדשה לאונסק"ו: אודרי אזולאי גברה על המועמד הקטרי

מנכ"לית חדשה לאונסק"ו: אודרי אזולאי גברה על המועמד הקטר
שרת התרבות לשעבר של צרפת ניצחה בפער של שתי קולות על המועמד הקטרי, לאחר שמצרים הודיעה על תמיכה בה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרת התרבות לשעבר של צרפת, אודרי אזולאי
צילום: צילום: אי-פי

שרת התרבות לשעבר של צרפת, אודרי אזולאי, גברה הערב (שישי) על נציג קטר, עבדל עזיז אל קווארי, בבחירות לתפקיד המנכ"ל של ארגון האו"ם לתרבות, חינוך ומדע אונסק"ו שנערכה בווועד המנהל של אונסקו שהתכנס בפריז.

מוקדם יותר היום גברה אזולאי בהתמודדות מוקדמת על "מקום בגמר" על נציגת מצרים מושירה חטאבי וזכתה ב-31 קולות מול 25. השתיים התמודדו לאחר שבסיבוב הראשון השיגה כל אחת 18 קולות, לעומת 22 הקולות להן זכה המועמד הקטרי.

מצרים וסעודיה ניהלו מסע נגד מועמד קטר שהואשם בפרסום טקסטים אנטישמיים, ולאחר שהמועמדת המצרית כשלה להעפיל להתמודדות מול מועמד קטר, מצרים הודיעה על תמיכה בפוליטיקאית הצרפתייה. המועמד הקטרי, מנגד, זכה לתמיכה ממדינות אפריקניות ומוסלמיות שונות.

שר החוץ הצרפתי, איב לה דריאן, אמר לכאן כי לדעתו, יש לאזולאי סיכויים לזכות בתפקיד. תכניתה של אזולאי עוסקת בקידום החינוך והתרבות, בפרויקטים כלליים ואזוריים משותפים, בסיוע לאתרי מורשת עולמית בסכנה, זאת מבלי להכנס לנושאים פוליטיים.

בהודעה שפרסם משרד החוץ הצרפתי נכתב כי פרישתה של ארה"ב ותכניות הפרישה של ישראל מחזקות את הצורך בבחירת מועמדת של צרפת שמתרכזת במשימות החשובות של הארגון ורוצה להחזיר לו את את אמינותו.

הפופולריים