הכורדים בסוריה: "כיבוש בירת דאעש – תוך כמה שעות"

הכורדים בסוריה: "כיבוש בירת דאעש – תוך כמה שעות"
המערכה בעיר הסורית א-רקה, שנמשכת מאז חודש יוני, מתקרבת לסיומה: הכוחות בתמיכת הקואליציה הבינ"ל הצליחו להשתלט על 90% מהאזורים בשליטת דאעש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תושבת א-רקה בוכה לאחר שנחלצה מהשטח בשליטת דאעש, הי
צילום: צילום: אי-פי

הכוחות הכורדים בעיר א-רקה שבצפון מזרח סוריה הודיעו היום (שבת) כי יהיה אפשר להכריז על שליטה על העיר, שנחשבת בירת דאעש, בתוך כמה שעות. ביממה האחרונה הצליחו המיליציות של "הכוחות הסורים הדמוקרטיים", כוחות ערביים וכורדיים משולבים אותם מוביל הארגון הכורדי YPG בתמיכת הקואליציה הבינלאומית, להשתלט על 90% מהאזורים שהיו בשליטת דאעש. עם זאת, בקואליציה הבינלאומית נגד דאעש מעריכים כי הקרבות הקשים בא-רקה יימשכו בימים הקרובים.

המבצע לכיבוש א-רקה שמובילים הכוחות הסורים הדמוקרטיים, החל בחודש יוני. ב-24 השעות האחרונות נכנעו כמאה פעילים חמושים של דאעש והוצאו מן העיר. המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח כי החמושים נכנעו בעקבות עסקה שהושגה בין דאעש, הכוחות הסורים הדמוקרטיים, נציגים מקומיים והקואליציה בהובלת ארצות הברית. הקואליציה עצמה הודיעה שלא היו לה חלק במגעים שאפשרו ללוחמי דאעש לחמוק ללא עונש, אך היא משוכנעת שמטרתם הייתה למזער את מספר הבלתי מעורבים שהיו עלולים להיפגע ולאפשר לכוחות בשטח להביס את דאעש וללכוד ג'יהאדיסטים זרים.

במקביל, בכיר מקומי בעיר א-רקה אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי נמשך המשא ומתן במטרה להביא לנסיגת כוחות דאעש נוספים מהעיר, אך הכוחות מסרו כי יסוגו רק כשהם מלווים בתושבי המקום כמגן אנושי.

הפופולריים