דיווחים בסוריה: "הסתיים פינוי פעילי דאעש משטח א-רקה"

דיווחים בסוריה: "הסתיים פינוי פעילי דאעש משטח א-רקה"
לפי הדיווחים, בעיר נותרו מספר "פעילים זרים" של הארגון – בהם מתכנן פיגועי טרור בפריז: "יכולים להסגיר עצמם או למות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שחרור העיר א-רקה מדעאש
צילום: צילום: אי-פי

פינויים של אנשי דאעש מהעיר א-רקה שבסוריה הגיע לסיומו, כך דיווח הבוקר (ראשון) הארגון הסורי לזכויות אדם. עם זאת, דיווחים שונים בסוריה ציינו כי בעיר, שנחשבה לבירת המדינה האסלאמית, נותרו עוד "פעילים זרים של דאעש".

בין היתר, לפי הערכות של המודיעין הצרפתי, פעיל דאעש שהיה אחראי לפיגועי טרור בעיר שוהה עדיין בשטח א-רקה. בארגון זכויות האדם הכריזו כי "למחבלים הזרים של דאעש נותרו שתי אפשרויות: להסגיר את עצמם לידי כוחות הקואליציה שישיבו אותם למדינותיהם, או למות".

דובר ארגון "הכוחות הסוריים הדמוקרטיים", מוסטפא באלי, אמר כי פעילי הארגון, ביחד עם מיליציות כורדיות הפועלות בסוריה, ניהלו קרבות גם במהלך הלילה עם מחבלי דאעש. באלי הכחיש כי פעילי דאעש ממדינות זרות נותרו עדיין בעיר.

עדי ראייה טענו כי מחבלי דאעש שעזבו את העיר דרשו לקחת איתם אזרחים כמגן אנושי כדי לערוב לכך שלא ייפגעו בדרכם החוצה. לפי דיווחים שונים, המחבלים לקחו כ-400 אזרחים בשבי.

כבר בשבוע שעבר הודיעו גורמים בדרג השטח של ארגוני מורדים סוריים על פתיחת "המתקפה האחרונה" נגד פעילי דאעש שנותרו בעיר א-רקה. גורמים באופוזיציה הסורית אמרו כי התבוסה של ארגון המדינה האסלאמית בעיר שנחשבה למעוזו העיקרי במדינה "תסמן רגע גדול בקרב להשמדת דאעש".

א-רקה שבצפון סוריה שימשה כבירה דה-פקטו בחליפות שעליה הכריז דאעש בשלוש השנים האחרונות. העיר נחשבה ל"מרכז המבצעים" של הארגון, ותוכננו בה לאורך השנים הללו פיגועים רבים שבוצעו בסוריה ובמדינות אחרות. בחודשים האחרונים דאעש נהדף מהעיר כמעט לחלוטין, ואנשיו שעוד נותרו בה התרכזו בעיקר בשטח קטן במרכז העיר.

הפופולריים