אוסטריה: מנהיג השמרנים בן 31 ניצח, הישג לימין הקיצוני

אוסטריה: מנהיג השמרנים בן 31 ניצח, הישג לימין הקיצוני
לפי המדגמים, סבסטיאן קורץ יהיה המנהיג הצעיר בעולם. "מפלגת החירות" הקיצונית שנייה, הסוציאל-דמוקרטית רק במקום השלישי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הקאנצלר הנבחר סבסטיאן קורץ ממפלגת הימין-מרכז
צילום: צילום: אי-פי

מפלגת הימין-מרכז בראשות שר החוץ, סבסטיאן קורץ, זכתה בבחירות לפרלמנט באוסטריה עם כ-31% מקולות הבוחרים - כך עולה הערב (ראשון) מתוצאות המדגמים לאחר סגירת הקלפיות. קורץ, הנחשב כוכב עולה במדינה האירופאית, צפוי להתמנות לקנצלר ולהיות המנהיג הצעיר ביבשת - כשהוא בן 31 בלבד.

סבסטיאן קורץ הודה לתומכיו בכנס של מפלגת העם אותה הוא מוביל ואמר: "היום קיבלנו על עצמנו את המשימה לשנות את המדינה הזאת ואני מודה לכם שאפשרתם זאת".

מפלגת החירות הימנית קיצונית נאבקת על המקום השני. על פי המדגמים היא צפויה לזכות בכ-26% מהקולות, עלייה משביעת רצון עבור חבריה מבבחירות הקודמות שהתקיימו ב-2013, אז הגיעה למקום השלישי עם 20.5% מקולות האוסטרים. אם יתממשו הסקרים יתכן ששתי מפלגות הימין ירכיבו קואליציה שצפויה לנקוט יד קשה נגד מהגרים.

מפלגת השלטון המובסת, הסוציאל-דמוקרטים, שבבחירות הקודמות זכתה ב-26.8% מהקולות, צפויה כעת לזכות במספר קולות דומה. במפלגה מקווים הערב לספירה צמודה של הקולות על מנת לגבור על מפלגת הימין הקיצונית ולהיות המפלגה השנייה בגודלה באוסטריה.

לפני מספר חודשים פירק קורץ את ממשלת האחדות עם ממשלת הסוציאל-דמוקרטים והוביל להקדמת הבחירות. במהלך השבועות האחרונים הצהיר כי לא ישב עם הסוציאל-דמוקרטים בממשלה שירכיב, אך לאור עליית הימין הקיצוני צפוי קורץ להתקשות להרכיב ממשלה בלי אחת מהמפלגות הללו.

הפופולריים