"טראמפ אמר לאלמנה: בעלך החייל ידע על מה הוא חותם"

"טראמפ אמר לאלמנה: בעלך החייל ידע על מה הוא חותם"
נשיא ארצות הברית התייחס לטענת חברת קונגרס דמוקרטית כי השמיע את ההערה באוזניה של אלמנה שבעלה נהרג בשירות צבאי בניז'ר: "סיפור בדוי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הכחיש היום (רביעי) פרסום שלפיו השמיע הערה פוגענית כלפי אלמנה שבעלה נהרג בשורות הצבא האמריקני, ואמר לה כי הבעל "ידע על מה הוא חותם, אבל אני מניח שזה עדיין כואב". את הציטוט פרסמה אמש חברת הקונגרס הדמוקרטית, פרדריקה ווילסון, אך הנשיא האמריקני צייץ בטוויטר וטען כי ווילסון "בדתה לחלוטין את הסיפור".


ווילסון, חברת קונגרס מטעם מדינת פלורידה, טענה כי שמעה בעצמה את השיחה שהתנהלה בין טראמפ לבין אלמנתו של דיוויד לי, שנהרג בפעילות מבצעית בניז'ר בתחילת החודש ביחד עם עוד שלושה חיילים אמריקנים. לטענתה, במהלך נחיתת גופתו של לי שהוחזרה לארצות הברית, טראמפ שוחח עם אלמנתו ואמר לה כי לי "ידע על מה הוא חתם, אבל אני מניח שזה עדיין כואב".

בציוץ התגובה שפרסם הנשיא האמריקני הוא כתב: "חברת הקונגרס הדמוקרטית בדתה לחלוטין את הדברים שאמרתי לרעייתו של חייל שנהרג בפעילות, ויש לי הוכחה. עצוב!". ווילסון מיהרה להגיב לציוץ בראיון לרשת CNN ואמרה: "טראמפ אדם חולה, וגם לי יש הוכחות לגבי מה שאמרתי".

חברת הקונגרס טענה כי האלמנה שעמה שוחח טראמפ "נשברה לחלוטין אחרי שדיברה איתו", וכי נשיא ארצות הברית "אפילו לא ידע את שם החייל". בראיון שהעניקה קודם לכן, תקפה ווילסון את התנהלותו של טראמפ: "יש דברים שאפשר לומר במהלך שיחה, אבל לא לאלמנה שמתאבלת על בעלה. זה כל כך חסר רגישות". גורם בבית הלבן הגיב לפרסומים בנושא והבהיר כי "השיחות שמקיים הנשיא עם משפחות הגיבורים האמריקנים, שביצעו את ההקרבה העליונה ביותר, חסויות".

הפופולריים