פעיל ניאו נאצי בכיר בבריטניה התוודה: אני הומו ממוצא יהודי

פעיל ניאו נאצי בכיר בבריטניה התוודה: אני הומו ממוצא יהו
קווין ווילשו סיפר שהתנער מחייו הקודמים אחרי שספג אלימות מחבריו שחשדו בנטיותיו המיניות: "הבנתי שזה לא בסדר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ווילשו בראיון
צילום: צילום: מתוך ערוץ 4 הבריטי

קווין ווילשו, פעיל ניאו נאצי בכיר בבריטניה, התנער מעמדותיו אחרי 40 שנה, יצא מהארון והתוודה כי מוצאו יהודי. בראיון לערוץ 4 הבריטי ששודר אמש (שלישי), סיפר ווילשו כי החליט לשנות את חייו מפני שספג אלימות בתקופה האחרונה אחרי שחבריו חשדו בנטיותיו המיניות.

ווילשו, ממקימי תנועת החזית הלאומית בבריטניה בשנות ה-80 ופעיל גזען עד השנה, סיפר בראיון כי התעניין בימין הקיצוני "מגיל 11 או 12. אבא שלי היה עמוק בימין הקיצוני ואני חושב שעקפתי אותו. מאוד רציתי להתקרב אליו, רוב הזמן הוא נעדר ולא ראינו אותו הרבה. לא היו לי הרבה חברים בבית הספר וחשבתי שהצטרפות כזאת תתן לי תחושת שייכות". הוא ציין כי אמו היתה ממוצא יהודי ושם נעוריה היה בנג'מין, והציג את טופס ההצטרפות שלו לתנועה גזענית שבו הצהיר שהוא "שונא יהודים". 

הראיון עם ווילשו בטלוויזיה הבריטית

ווילשו, שאף היה חבר במפלגה הלאומית הבריטית שמזוהה עם הימין הקיצוני בממלכה המאוחדת, נעצר בתחילת שנות ה-90 בחשד להשחתת מסגד וגם בתחילת השנה בגין פרסום דברי גזענות ברשת. לדבריו, במקרה אחר "הורדתי כסא על הראש של מישהו". בראיון הציג ווילשו דגל עם צלב קרס שלדבריו היה תלוי בחדר השינה שבביתו, פסל של אדולף היטלר וכרזות נאציות.

ואולם באחרונה, סיפר ווילשו, החלו חבריו לחשוד שהוא הומו ובשל כך הוא סבל מאלימות מצדם. "זה נורא אנוכי לומר אבל זאת האמת. ראיתי אנשים עוברים התעללות, חוטפים צעקות ויריקות ברחוב. עד שזה לא מופנה אליך אתה לא מבין שזה לא בסדר". בפוסט שפרסם אתמול בדף הפייסבוק שלו, כתב ווילשו: "לא 'שילמו' לי או 'קנו' אותי, אמרתי את האמת לשם שינוי בפעם הראשונה בחיים שלי". 

הפופולריים