דאעש מאיים לבצע פיגועים במונדיאל ברוסיה: "חכו לנו"

דאעש מאיים לבצע פיגועים במונדיאל ברוסיה: "חכו לנו"
ארגון "המדינה האיסלאמית" הפיץ ברשתות החברתיות תמונה שבה נראה רעול פנים אוחז בנשק, לצד הלוגו של אליפות העולם בכדורגל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תמונת האיום שהפיץ דאעש
צילום:

ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) מפיץ מאז הבוקר (חמישי) תמונה ברשתות החברתיות, שבה הוא מאיים לפגוע במשחקי המונדיאל שייערכו בקיץ הבא ברוסיה. בתמונה נראה רעול פנים כשהוא אוחז בנשק, ולצדו הלוגו של אליפות העולם בכדורגל ופצצה שבתוכה דגל דאעש. לתחתית התמונה הוצמד הכיתוב "חכו לנו" בערבית וברוסית.

התמונה שהופצה ברשתות החברתיות

לפני כשבועיים פרסם דאעש הקלטה חדשה של מנהיג הארגון, אבו בכר אל-בגדאדי, שבה הוא נשמע קורא לפעיליו "להבעיר את השטח בכל מקום". אל-בגדאדי הפציר "בכל המוסלמים להמשיך בפעולותיהם ובג'יהאד, משום שהגיע הזמן לשאת את הדגל ולהקריב את הנפש למען אללה".

בחודש אוגוסט האחרון משרד ההגנה של רוסיה הודיע כי חיל האוויר הרוסי חיסל 200 מאנשי "המדינה האיסלאמית" בתקיפה נגד שיירת כלי רכב של הארגון סמוך לדיר א-זור שבמזרח סוריה. בתקיפה הושמדו 20 כלי רכב, ועל פי דיווח ב-RT, השיירה כללה גם משגרי רקטות, טנקים, כלי רכב משוריינים ומשאיות תחמושת. 

מונדיאל 2018  אינו הפעם הראשונה שבה דאעש מציב את רוסיה כיעד למתקפות טרור. בחודש אפריל האחרון נהרגו 14 בני אדם בפיגוע שביצע הארגון בתוך קרון רכבת בסנט פטרבורג. בחודש אוגוסט דאעש לקח אחריות על פיגוע דקירה שבו נפצעו שבעה בני אדם בעיר סורגוט, וכן על דקירת שוטרים רוסים מזרחית לבירה מוסקבה.

כל הפרטים על מונדיאל  2018 כאן 

הפופולריים