קוריאה הצפונית: "נשק גרעיני – עניין של חיים ומוות עבורנו"

קוריאה הצפונית: "נשק גרעיני – עניין של חיים ומוות"
בכיר במשרד החוץ של פיונגיאנג אמר בוועידה למניעת הפצת נשק גרעיני: "לא נקיים שום דיאלוג, ארצות הברית תצטרך להשלים עם מעמדנו הגרעיני"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און
צילום: צילום: אי-פי

"הגרעין הוא עניין של חיים ומוות עבור קוריאה הצפונית. אנחנו לא מתכננים לקיים שום משא ומתן עם ארצות הברית בנושא הזה" – כך הכריז היום (שישי) מנהל המחלקה הצפון-אמריקנית במשרד החוץ של הדיקטטורה המבודדת, צ'ו סון הוי. לפי פרסום בסוכנות הידיעות הרוסית RIA, הוא אמר את הדברים בוועידה למניעת הפצת נשק גרעיני שנערכת במוסקבה.

"המצב הנוכחי רק מעמיק אצלנו את ההבנה שאנחנו זקוקים לנשק הגרעיני כדי להגיב לכל תקיפה אפשרית", אמר הבכיר הקוריאני. הוא אמר כי על ארצות הברית "להשלים עם המעמד הגרעיני של קוריאה הצפונית", והבהיר כי ארצו "תגיב לכל אש באש משלה". על הסנקציות שהטיל האו"ם על פיונגיאנג אמר הוי כי "הניסיונות הללו לחנוק אותנו הם בגדר הכרזת מלחמה".

מוקדם יותר השבוע, איים סגן השגריר של קוריאה הצפונית באו"ם, קים אין ריונג, כי מלחמה גרעינית בהשתתפות ארצו עלולה לפרוץ "בכל רגע", לדבריו. "הטילים הבליסטיים שלנו יכולים לכסות את כל שטח ארצות הברית – אם תעז לפלוש ולו באינץ' בודד", אמר סגן השגריר בהערות כתובות שהועברו מטעמו בדיון העצרת הכללית שעסק בנשק גרעיני. הוא קרא ליתר המדינות שלא להצטרף לפעולה צבאית נגד קוריאה הצפונית.

"כל עוד אף אחד לא ישתתף בפעולות של צבא ארצות הברית נגד קוריאה הצפונית, אין לנו שם כוונה להשתמש או לאיים בנשק גרעיני נגד מדינה אחרת", הצהיר ריונג. יחד עם זאת, הוא שיגר מסר מאיים לוושינגטון: "אם ארצות הברית תעז לפלוש לטריטוריה הקדושה שלנו, אפילו באינץ' אחד – היא לא תוכל לחמוק מעונש חמור בכל נקודה על הגלובוס".

גם מנהיג המדינה המסוגרת, קים ג'ונג און, אמר לפני כשבועיים כי הנשק הגרעיני שמחזיקה ארצו הוא "אמצעי הרתעה עוצמתי" שמבטיח את ריבונות המדינה. הוא אמר את הדברים בתגובה לציוץ של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, כמה שעות קודם לכם, שבו כתב כי "רק דבר אחד יעבוד" בפתרון המשבר עם פיונגיאנג.

הפופולריים