שרת ההגנה של צרפת: נסיגה מהסכם הגרעין - צעד לעבר מלחמה

שרת ההגנה של צרפת: נסיגה מהסכם הגרעין - צעד לעבר מלחמה
פלורנס פארלי הזהירה את ארצות הברית בעת ביקורה בוושינגטון. פארלי היא חברת הפרלמנט הראשונה של צרפת שמבקרת בוושינגטון מאז 2015
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרת ההגנה של צרפת - פלורנס פארלי
צילום: צילום: אי-פי

שרת ההגנה של צרפת, פלורנס פארלי, אמרה היום (שישי) כי נסיגה מהסכם הגרעין עם איראן עלול להיות צעד ראשון לעבר מלחמה עתידית. הדברים נאמרו בביקורה של פארלי בוושינגטון, ביקור ראשון של חבר פרלמנט צרפתי מאז סירובו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לאשר את ההסכם עם איראן ב-2015. פארלי קיימה שיחות עם עמיתה האמריקני, ג'יימס מאטיס ועם היועץ לביטחון לאומי של הבית הלבן הרברט מק'מאסטר.

פארלי הוסיפה כי צרפת רוצה לפעול כדי להתמודד עם תכנית הטילים של איראן ונגד ההתנהגות "מערערת היציבות" שלה, אבל נסיגה מההסכם תקשיח את העמדות של טהראן. השרה הצרפתית אמרה עוד כי "אנחנו צריכים להיות רציניים מאוד לגבי התכנית הבליסטית והאזורית של איראן. אנחנו עובדים על זה".

בנאומו האחרון, טראמפ לא הוציא את מדינתו מהסכם הגרעין, אך הוא נתן לקונגרס 60 ימים כדי להחליט אם להטיל מחדש את הסנקציות הכלכליות על איראן, שהוסרו במסגרת ההסכם. בנות בריתה האירופיות של ארצות הברית חוששות מכך שהעסקה עם טהראן תתפרק. "הנושא נמצא עכשיו בקונגרס וצרפת אינה מעוניינת להיכנס בפוליטיקה הפנימית של וושינגטון, אבל עמדתנו ברורה", אמרה פארלי.

הפופולריים