דיווח: טראמפ צפוי ללחוץ על נשיא סין לרסן את קוריאה הצפונית

דיווח: טראמפ צפוי ללחוץ על נשיא סין לרסן את קוריאה הצפו
מקורות בממשל האמריקני מסרו כי נשיא ארה"במעוניין לרתום את סין ללחוץ על פיונגאנג עד שתהיה חייבת לשנות את התנהלותה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ צפוי ללחוץ על נשיא סין שי ג'ינפינג לפעול ביתר שאת על מנת לרסן את קוריאה הצפונית בפגישתם בחודש הבא, כך מסרו בכירים בממשל האמריקני לסוכנות הידיעות רויטרס. לדבריהם, טראמפ מעוניין לשתף פעולה עם סין במטרה להשפיע על המדיניות בפיונגיאנג, או לחילופין להפעיל סנקציות עליה עד שתהיה מוכרחה לעשות כן. הם ציינו בנוסף כי מאמציו של נשיא סין לבצר את מעמדו במפלגה הסינית מעניקים לו יותר חופש פעולה לפעול מול קוריאה הצפונית.

טראמפ צפוי לצאת בעוד כשבועיים למזרח אסיה, לביקור ראשון מאז שנבחר, זאת במטרה להשיג שליטה על המתיחות עם קוריאה הצפונית. לצד הביקור בסין, הוא צפוי לבקר בקוריאה הדרומית, ביפן, בוויטנאם ובפיליפינים. על אף שבקמפיין הבחירות שלו טראמפ הבטיח לשנות את יחסי המסחר עם סין, הצעדים הללו מוקפאים בתקווה לזכות בשיתוף הפעולה הסיני בסוגיה הצפון-קוריאנית.

ביום שישי הכריז בכיר במשרד החוץ של קוריאה הצפונית כי "הגרעין הוא עניין של חיים ומוות עבור קוריאה הצפונית. אנחנו לא מתכננים לקיים שום משא ומתן עם ארצות הברית בנושא הזה". מנהל המחלקה הצפון-אמריקנית במשרד החוץ של הדיקטטורה המבודדת, צ'ו סון הוי, אמר את הדברים בוועידה למניעת הפצת נשק גרעיני שנערכה במוסקבה. הוא הוסיף כי על ארצות הברית "להשלים עם המעמד הגרעיני של קוריאה הצפונית", והבהיר כי ארצו "תגיב לכל אש באש משלה". על הסנקציות שהטיל האו"ם על פיונגיאנג אמר הוי כי "הניסיונות הללו לחנוק אותנו הם בגדר הכרזת מלחמה".

הפופולריים