ממשלת ספרד: השלטון בקטלוניה יעבור ישירות למדריד

ממשלת ספרד: השלטון בקטלוניה יעבור ישירות למדריד
ראש הממשלה מריאנו ראחוי: "אנחנו לא מבטלים את האוטונומיה של החבל, אלא לוקחים שליטה ישירה במטרה להחזיר את המצב לקדמותו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש ממשלת ספרד מריאנו ראחוי
צילום: צילום: אי-פי

ראש ממשלת ספרד, מריאנו רחוי, הודיע היום (שבת) במסיבת עיתונאים במדריד כי הממשלה החליטה להפעיל את סעיף 155 בחוקה הפדרלית הספרדית, שיאפשר לה ליטול את השליטה בקטלוניה מהממשלה האזורית של החבל, ולהעבירה לשלטון המרכזי במדריד. בנוסף, הודיע רחוי כי בחירות ייערכו בקטלוניה תוך שישה חודשים.

"אני מעוניין לפנות לכל אזרחי ספרד, אני מודע לרגע הקשה הזה אך אני בטוח שכולנו נתגבר עליו ביחד כפי שעשינו במהלך ההיסטוריה שלנו", אמר ראש הממשלה הספרדי בפתח מסיבת העיתונאים והדגיש כי "אנחנו לא מבטלים את האוטונומיה של קטלוניה, אלא לוקחים שליטה ישירה במטרה להחזיר את המצב בקטלוניה לקדמותו". בהמשך דבריו הוסיף רחוי כי "אני מעוניין לדבר על דיאלוג, זו מילה נהדרת שהפכה לקסומה במידה מסוימת", אך הבהיר כי "ממשלת קטלוניה לא הציעה לנו דיאלוג. להיפך, יש ניסיון לכפות על ממשלת ספרד צעדים אותם אנו לא מעוניינים לבצע".

ביום חמישי הודיעה ממשלת ספרד על כוונתה להפעיל את סעיף 155 בחוקה הספרדית בעקבות הניסיון הקטלאני לחייב את הממשל במדריד לקבל את תוצאות משאל העם שנערך בתחילת החודש בקטלוניה, ובשל פקיעת האולטימטום שהציב רחוי לנשיא קטלוניה, קרלס פוג'דמון, במסגרתו נדרש האחרון להבהיר האם החבל הכריז על עצמאותו.

הפופולריים