רוסיה מאשימה: ההפצצות האמריקניות בא-רקה - כמו בגרמניה ב-1945

רוסיה: ההפצצות האמריקניות בא-רקה - כמו בגרמניה ב-1945
משרד ההגנה הרוסי יצא במתקפה חריפה נגד האמריקנים בעקבות ההשתלטות על העיר הסורית: "מחקו אותה מעל פני האדמה, ההפצצות היו ברבריות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כיבוש א-רקה בסוריה
צילום: צילום: אי-פי

דובר משרד ההגנה של רוסיה, איגור קונשנקוב, גינה היום (ראשון) בתקיפות את פעילותה של ארצות הברית בא-רקה שבסוריה, שנכבשה בשבוע שעבר מידי דאעש. "ההפצצות של חיל האוויר האמריקני ויתר מדינות הקואליציה היו ברבריות", אמר הדובר הרוסי, "הם מחקו את א-רקה מעל פני האדמה כמו שעשו עם גרמניה ב-1945".

בהצהרה שמסר במוסקבה, האשים קונשנקוב כי מדינות המערב "ממהרות לספק עכשיו סיוע כספי לא-רקה כדי להסתיר ראיות של הפשעים שהן בעצמן ביצעו". לדבריו, כ-200 אלף תושבים חיו בא-רקה לפני שפרצה מלחמת האזרחים הסורית, ואילו כעת, לאחר שדאעש עזב את העיר, נותרו בה כ-45 אלף תושבים.


דובר משרד ההגנה של רוסיה השווה בין הוצאת א-רקה משליטת דאעש לסיום מלחמת העולם השנייה: "א-רקה ירשה גורל דומה לזה של דרזדן ב-1945. היא נמחקה מעל פני האדמה על ידי מפציצים אנגלו-אמריקנים".

"מדוע המערב כל כך ממהר לספק סיוע כספי רק בא-רקה?", תהה קונשנקוב והוסיף: "יש רק הסבר אחד - הרצון שלהם להסתיר ראיות להפצצות הברבריות של חיל האוויר האמריקני ויתר מדינות הקואליציה כמה שיותר מהר, ולקבור אלפי האזרחים ש'שוחררו' מהמדינה האסלאמית תחת ההריסות".

בשבוע שעבר הכריז ארגון המורדים "הכוחות הסוריים הדמוקרטיים" כי א-רקה נכבשה כולה מידי דאעש. לטענת הארגון, שנתמך על ידי ארצות הברית, אחרוני מחבלי דאעש שנותרו בתחומי העיר נמלטו ממנה. 

הקרבות לכיבוש א-רקה, שהוכרזה בעבר בירת דאעש, נמשכו יותר מארבעה חודשים, מאז יוני האחרון. מלבד צבא סוריה, לחמו בעיר גם מיליציות סוניות שונות כמו גם מיליציות כורדיות. גם הקואליציה הבינלאומית למאבק בדאעש, בהובלת ארצות הברית, השתתפה בלחימה.

ביום חמישי האחרון אישרה דוברת הכוחות הכורדיים בשיחה עם כאן 11 כי א-רקה נקייה לחלוטין ממחבלי דאעש. בשיחה מהעיר שהייתה עד לא מכבר בירת "המדינה האיסלאמית" בסוריה, אמרה נאסרין עבדאללה כי למרות תבוסת דאעש, טרם ניתן אישור לתושבי א-רקה לשוב לבתיהם, משום שרבים מהם ממולכדים.

הפופולריים