דיווח בלבנון: חיזבאללה יתחיל לסגת בהדרגה מסוריה

דיווח בלבנון: חיזבאללה יתחיל לסגת בהדרגה מסוריה
אתר חדשות בלבנון דיווח כי כבר בימים הקרובים יתחיל הארגון השיעי להסיג 60% מכוחותיו בסוריה, לקראת סיום נוכחותו הצבאית במלחמת האזרחים במדינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פעילי חיזבאללה בסוריה
צילום: צילום: אי-פי

אתר החדשות הלבנוני "לבנון 24" דיווח היום (שלישי) כי חיזבאללה יתחיל להסיג את כוחותיו מסוריה כבר בימים הקרובים. לפי הדיווח, הנסיגה תתבצע בהדרגה – עד שחיזבאללה יסיים לחלוטין את נוכחותו הצבאית הישירה בסוריה, שם הוא נלחם בשנים האחרונות לצד משטר אסד במלחמת האזרחים.

בדיווח, שלא קיבל שום אישור נוסף, נטען כי בשלב הראשון יוחזרו ללבנון 60% מכוחות חיזבאללה הפרוסים כעת בסוריה בחזיתות שנות. עוד נטען כי ארגונו של חסן נסראללה מתכוון להשאיר "מומחים ומפקדי שטח" בכמה מוקדים בסוריה גם אחרי הסגת כוחותיו.

מעורבותו של חיזבאללה בנעשה בסוריה מעסיקה גם את ישראל, לאחר שאתמול שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הטיל על הארגון אחריות על הירי האחרון שבוצע מסוריה לישראל ביום שבת, וקבע כי הוא היה מכוון.  "חד וחלק לא מדובר בזליגה. מדובר בירי מכוון שבוצע על ידי חוליה מקומית בהפעלת חיזבאללה", אמר ליברמן. ואולם, זמן קצר לאחר ההצהרה, גורמים בצה"ל סתרו בפני מערכת "כאן ועכשיו" את התמונה שהציג ליברמן וטענו כי המידע על ירי מכוון של חיזבאללה לישראל אינו מוכר להם. 

בשבוע שעבר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 תיעוד בלעדי, שבו נראים אנשי חיזבאללה מתצפתים אל בסיס צה"ל בהר דב מדרום לבנון.

מוקדם יותר החודש נהרגו לפחות שבעה לוחמי חיזבאללה בתקיפה אווירית במזרח סוריה, באזור שבשליטת משטרו של הנשיא בשאר אסד. התקיפה בוצעה על ידי מטוס קרב "בלתי מזוהה" במועד שהמקורות לא מסרו. לדבריהם, ייתכן שהשבעה נהרגו מ"אש ידידותית" של מטוס קרב רוסי. חיזבאללה והצבא הרוסי נלחמים יחד עם צבאו של אסד, נגד הארגונים השונים הפועלים נגד המשטר בדמשק

הפופולריים