דיווח: אושר להגיש כתבי אישום בפרשת המעורבות הרוסית בבחירות בארה"ב

דיווח: הוגשו כתבי אישום בפרשת המעורבות הרוסית בבחירות ב
לפי הדיווח ברשת CNN, הנאשמים, שזהותם וסעיפי האישום שלהם נאסרו לפרסום, צפויים להיעצר ביום שני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מימין: נשיא ארצות הברית טראמפ ונשיא רוסיה פוטין
צילום: צילום: אי-פי

חבר מושבעים גדול בוושינגטון אישר הלילה (שישי) להגיש כתבי אישום ראשונים בפרשת המעורבות הרוסית במערכת הבחירות האחרונה בארצות הברית, כך דיווחה רשת CNN לפי מקורות שתודרכו בסוגיה. זהות הנאשמים וסעיפי האישום שעלו במסגרת החקירה שבראשה עומד התובע המיוחד רוברט מולר, נאסרו לפרסום. לפי הדיווח, הנאשמים צפויים להיעצר ביום שני. דוברו של מולר סירב להגיב לדיווח.

מולר מונה לחקור את ההתערבות הרוסית בבחירות בארצות הברית בחודש מאי השנה, מעט לאחר שנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ פיטר את ראש ה-FBI, ג'יימס קומי. האחרון החל לחקור את סוגיית הקשר של מוסקבה למערכת הבחירות כבר ביולי 2016, כאשר היא הייתה בעיצומה. החקירה מתמקדת באפשרות שהיה קשר בין מטהו של טראמפ לממשל הרוסי, ובנוסף באפשרות שנשיא ארצות הברית שיבש את הליכי החקירה. בנוסף לחקירה שמנהלים מולר וצוותו, מתנהלות בקונגרס עוד שלוש חקירות שונות בנושא.

לפני כחודשיים דווח כי הנשיא טראמפ הורה לפרסם הצהרה שקרית בשמו של בנו, אודות הפגישה שערך בן עם עורכת דין שמקורבת לקרמלין. לפי הדיווח בעיתון "וושינגטון פוסט", טראמפ התנגד לכך שבנו יודה כי נפגש עם עורכת הדין על רקע מערכת הבחירות, וניסח הצהרה שפורסמה ב"ניו יורק טיימס", לפיה הפגישה עסקה בתוכנית אימוץ ילדים רוסים בארה"ב. בהמשך פרסם טראמפ ג'וניור את תוכן המיילים, ובהם הצעה לספק מידע על היריבה, המועמדת הדמוקרטית הילארי קלינטון.

הפופולריים