סבא"א: איראן מקיימת את חובותיה במסגרת הסכם הגרעין

סבא"א: איראן מקיימת את חובותיה במסגרת הסכם הגרעין
יו"ר הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית אמר לאחר ביקורו בטהראן כי הפקחים פועלים באיראן ללא בעיות. דיווח: רוחאני סירב להיפגש עם טראמפ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא איראן רוחאני עם יו"ר סבא"א יוקיה אמאנו
צילום: צילום: אי-פי

יו"ר הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, יוקיה אמאנו, טען היום (שני) כי איראן מקיימת את חלקה בהסכם הגרעין מול המעצמות. במסיבת עיתונאים שקיים באבו דאבי לאחר ביקורו הרשמי באיראן, הוסיף אמאנו כי פקחי הסוכנות לא נתקלו עד כה בכל בעיה מצד הנציגים האיראנים.

"אנחנו יכולים לאשר שכל ההתחייבויות סביב ההסכם מיושמות בשטח", מסר יו"ר הסוכנות. על פגישתו עם נשיא איראן, חסן רוחאני, אמר אמאנו: "ביקשתי שאיראן תמלא את כל חובותיה במלואן. זו הייתה הנקודה העיקרית בפגישה. הפקחים שלנו ממלאים את האחריות שלהם ללא שום בעיה".

אמש אישר שר החוץ האיראני, מוחמד ג'וואד זריף, כי נשיא הרפובליקה האיסלאמית סירב להיפגש עם מקבילו האמריקני, דונלד טראמפ, בחודש ספטמבר האחרון. לפי דיווח של סוכנות הידיעות "פארס", האפשרות לקיים את הפגישה עלתה לקראת כינוס העצרת הכללית של האו"ם שנערך בניו יורק בחודש שעבר.

במקביל, ראש הסוכנות האיראנית לאנרגיה אטומית, עלי אכבר סאלחי, הצהיר אתמול כי ארצו איננה מעוניינת לבטל את הסכם הגרעין שנחתם עם המעצמות ב-2015. בפגישה שקיים בטהראן עם יו"ר סבא"א אמאנו, אמר סאלחי כי איראן "לא רוצה לבטל את הסכם הגרעין ולפנות לברירות אחרות".

מנגד, איים הבכיר האיראני כי במקרה הצורך, תוכל הרפובליקה האיסלאמית להגדל את כמות האורניום המועשר שברשותה בהיקף של 20% "בתוך ארבעה ימים בלבד", לדבריו. הוא אומר כי איראן איננה עושה זאת נכון להיום משום שהיא מעוניינת לקיים את הסכם הגרעין.

הפופולריים