דיווח: 200 נהרגו בקוריאה הצפונית מקריסת מנהרה באתר גרעין

דיווח: 200 נהרגו בקוריאה הצפונית מקריסה באתר גרעין
לפי דיווח בקוריאה הדרומית, הקריסה, שלוותה בפיצוץ עז קרתה החודש - ולאחר הניסוי הגרעיני השישי של פיונגיאנג
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דיווח בטלוויזיה היפנית על הניסוי של קוריאה הצפונית
צילום: צילום: אי-פי

סוכנות הידיעות של קוריאה הדרומית דיווחה היום (שלישי) כי יותר מ-200 בני אדם נהרגו החודש בקוריאה הצפונית בפיצוץ גדול וקריסת מנהרה תת קרקעית במתקן לניסויים גרעיניים במדינה. בספטמבר ערכה המדינה ניסוי גרעיני שישי, שיצר רעידת אדמה בעוצמה 6.3.

לדברי בכיר במדינה, ההתמוטטות אירעה ב-10 באוקטובר, בזמן בניית מנהרה באתר הגרעיני פוקויונג שבצפון מזרח המדינה. לדבריו, התאונה אירעה בעקבות החלשות היסודות מסביב בעקבות הניסוי הגרעיני האחרון שערכה פיונגיאנג.

במקביל, מזכ"ל נאט"ו ינס סטולטנברג אמר כי ילחץ על כל המדינות ליישם את הסנקציות על קוריאה הצפונית, כדי להתמודד עם האיום העולמי שהיא מציבה. "עבור נאט"ו, חשוב ללחוץ על קוריאה הצפונית כדי לוודא שכל המדינות מיישמות את הסנקציות כדי להגיע לפתרון בדרכי שלום", אמר בפתח פגישה בטוקיו עם ראש ממשלת יפן שינזו אבה.

באחרונה הודיע בכיר במשרד החוץ של קוריאה הצפונית כי "הגרעין הוא עניין של חיים ומוות עבור קוריאה הצפונית. אנחנו לא מתכננים לקיים שום משא ומתן עם ארצות הברית בנושא הזה". לדברי צ'ן סון הוי, "המצב הנוכחי רק מעמיק אצלנו את ההבנה שאנחנו זקוקים לנשק הגרעיני כדי להגיב לכל תקיפה אפשרית", והוסיף כי על ארצות הברית "להשלים עם המעמד הגרעיני של קוריאה הצפונית". על הסנקציות שהטיל האו"ם על פיונגיאנג אמר הוי כי "הניסיונות הללו לחנוק אותנו הם בגדר הכרזת מלחמה".

הפופולריים