פיגוע בלב מנהטן: מחבל שנהג בטנדר דרס למוות 8 אנשים

פיגוע בלב מנהטן: מחבל שנהג בטנדר דרס למוות 8 אנשים
המחבל פגע בעשרות בני אדם סמוך למרכז הסחר העולמי בניו יורק, ונורה. הוא זוהה כאמריקני ממוצא אוזבקי. ראש העיר: "זה מעשה פחדני נגד אנשים תמימים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כוחות משטרה בזירה במנהטן
צילום: צילום: אי-פי

שמונה בני אדם נהרגו ולפחות 12 נפצעו כשמחבל שנהג בטנדר דרס עשרות בני אדם הלילה (שלישי, שעון ישראל), כמה רחובות ממרכז הסחר העולמי במנהטן שבניו יורק. המחבל זוהה כסאייפולו סייפוב, בן 29 מפלורידה, שהיגר לארצות הברית מאוזבקיסטן לפני כשבע שנים.

ראש העיר ביל דה בלאזיו אמר במסיבת עיתונאים לאחר הפיגוע כי "בהתבסס על המידע שיש בידינו מדובר במעשה טרור. זהו יום כואב לעיר שלנו, מעשה פחדני נגד אנשים תמימים. כבר נפגענו מטרור, והניו יורקרים יודעים להתמודד עם זה בגבורה".

עדי ראייה סיפרו כי הפיגוע החל מעט אחרי השעה 15:00 בשעון ניו יורק. נהג הטנדר סטה לעבר שביל אופניים ברחוב צ'יימברס באזור הדרומי של מנהטן ופגע בעשרות רוכבי אופניים והולכי רגל. לאחר מכן שב לעבר הכביש ופגע במספר כלי רכב, בהם אוטובוס תלמידים ומשאית. לפי התדרוך המשטרתי, לאחר שהטנדר נעצר, יצא המחבל מהרכב עם אקדח פיינטבול בידיו, ולפי עדי ראייה הוא צעק "אללה אכבר". הוא נורה בידי שוטרים שהגיעו לזירה ופונה לבית חולים.

זירת האירוע במנהטן

שוטרים משתלטים על המחבל

הרכב הפוגע. פגע בעשרות הולכי רגל ורוכבי אופניים (צילום: אי-פי)

אוטובוס התלמידים שנפגע באירוע. (צילום: אי-פי)

שוטרים בוחנים גופה בזירה (צילום: אי-פי)

מפקד המשטרה אמר כי אוטובוס התלמידים חסם את דרכו של המחבל ומנע ממנו להמשיך לפגוע במכוניות נוספות. בחקירת משטרת ניו יורק עלה כי החשוד בדריסה שכר משאית של חברת "הום דיפו" בניו ג'רזי, וכי גורמים בחברה משתפים פעולה עם החוקרים. הנשיא דונלד טראמפ קיבל תדרוך על הפיגוע, והגיב לפיגוע בחשבון הטוויטר שלו: "זה נראה כמו עוד מתקפה של אדם חולה ומופרע. רשויות החוק עוקבים אחר כך מקרוב".


נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ קיבל תדרוך על האירוע במנהטן. רעיית הנשיא, מלאניה טראמפ, כתבה בחשבון הטוויטר שלה: "הלב שלי נשבר בגלל ניו יורק היום. מחשבותי ותפילותיי עם העיר בזמן שאנו עוקבים אחר המצב".

הפופולריים