המחבל מניו יורק: אוזבקי בן 29 שנשבע אמונים לדאעש

המחבל מניו יורק: אוזבקי בן 29 שנשבע אמונים לדאעש
סאייפולו סייפוב, שדרס אתמול למוות שמונה בני אדם במנהטן, היה נהג של חברת אובר. היגר לארה"ב באופן חוקי לפני שבע שנים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת הפיגוע במנהטן ותמונת המחבל סאייפולו סייפוב
צילום: צילום: אי-פי

המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בניו יורק הותיר אחריו ברכב מכתב ובו הוא מצהיר אמונים לארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) - כך אמרו הלילה (רביעי) מקורות המקורבים לחקירה. חברת אובר אישרה כי סאייפולו סייפוב, בן 29 מפלורידה, היה נהג שלה.

סייפוב הוא אמריקני ממוצא אוזבקי, שהגיע לארצות הברית לפני שבע שנים ועבר כמה מקומות מגורים. משרד החוץ של אוזבקיסטן אמר כי הוא בודק את הדיווח על מוצאו של המחבל.

בדריסה במנהטן נהרגו שמונה בני אדם ו-11 נפצעו כשמשאית פגעה ברוכבי אופניים ובהולכי רגל. בין ההרוגים: חמישה ארגנטינאים ובלגי אחד.

סייפולו סייפוב, החשוד בפיגוע הדריסה במנהטן (צילום: אי-פי)סייפולו סייפוב, החשוד בפיגוע הדריסה במנהטן (צילום: אי-פי)

לאחר שהתנגש באוטובוס הסעות יצא סייפוב מהמשאית ולאחר מצוד משטרתי נלכד ונעצר. זרוע הטרור של ה-FBI הצטרפה לחקירת האירוע, ואילו ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאזיו הצהיר כי מדובר ב"אקט של טרור". בסדרת ציוצים ניחם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ את תושבי ניו יורק וכתב כי לא ירשה שדאעש ישובו לארצות הברית אחרי שהובסו במזרח התיכון, ולשם כך הורה להקשיח תהליכי קבלת אשרות.

סייפוב היגר לארצות הברית, כאמור, באופן חוקי. מהגר אוזבקי שהכיר את סייפוב לפני כמה שנים בפלורידה סיפר לעיתון ניו יורק טיימס כי הוא הוא אהב את ארצות הברית ועבד כנהג משאית אולם עבר לעבוד כנהג בחברת אובר כשעבר לניו ג'רזי.

הטיימס דיווח כי סייפוב התגורר בפטרסון, כ-40 קילומטרים מצפון למקום הפיגוע ושכר את הרכב ששימש אותו בפיגוע בסמוך למקום מגוריו. המשטרה כיתרה הבוקר אזור בעיר, בה מתגוררים כ-25 עד 30 אלף מוסלמים - מהריכוזים הגבוהים ביותר באזור ניו יורק.

חוקרים בזירת פיגוע הדריסה, הלילה במנהטן (צילום: אי-פי)חוקרים בזירת פיגוע הדריסה, הלילה במנהטן (צילום: אי-פי)

צילום מתוך סרטון בו נראה החשוד בדריסה נמלט (צילום: אי-פי)צילום מתוך סרטון בו נראה החשוד בדריסה נמלט (צילום: אי-פי)

הפופולריים