הפיגוע במנהטן: הרשויות חשדו בעבר במחבל כ"מפגע אפשרי"

הפיגוע במנהטן: הרשויות חשדו בעבר במחבל כ"מפגע אפשרי"
סאייפולו סייפוב היגר באופן חוקי מאוזבקיסטן לפני שבע שנים ועבד כנהג באובר. דיווח בארה"ב: המחבל לא עמד במרכז חקירות או היה תחת מעקב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת הפיגוע בניו יורק, אתמול
צילום: צילום: אי-פי

סאייפולו סייפוב, שביצע אמש (שלישי) את פיגוע הדריסה בניו יורק, עורר בעבר את חשדם של גורמי אכיפת החוק בארצות הברית כ"חשוד אפשרי" בפעילות טרור ואף ראיינו אותו ב-2015. עם זאת, הוא לא היה במוקד חקירות קודמות או תחת מעקב. לפי דיווח ברשת אי-בי-סי האמריקנית, סייפוב, שנורה בזמן מעצרו ונפצע קשה, יצא מחדר הניתוח ונחקר, ולדברי חוקרים משתף פעולה ונראה "מרוצה".

מושל ניו יורק אנדרו קומו אמר בראיון לסי-אן-אן כי "לפי המידע והראיות שיש לנו, המחבל פעל לבד ואין כרגע אינדיקציה שהיו לו שותפים. האנשים האלה שונאים את אמריקה, ואנחנו המטרה שלהם". 

בדריסה במנהטן נהרגו שמונה בני אדם ו-11 נפצעו כשמשאית פגעה ברוכבי אופניים, בהולכי רגל ובאוטובוס הסעות. בין ההרוגים חמישה ארגנטינאים ובלגי אחד. בהמשך נמצא מכתב שבו נכתב כי המחבל נשבע אמונים לארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש). בכלי תקשורת במדינה דווח כי המחבל צעק "אללה אכבר" בצאתו מהמשאית.

סייפוב הוא אמריקני ממוצא אוזבקי בן 29, שעבד כנהג משאית ובחברת אובר. הרשויות הקיפו אתמול את ביתו של סייפוב בעיר פטרסון שבניו ג'רזי. היישוב מוכר כמוקד משיכה למהגרים רבים, בהם כ-30 אלף מוסלמים.הוא היגר לארצות הברית באופן חוקי לפני שבע שנים, לאחר שזכה בהגרלת גרין קארד.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר היום כי יבחן את מדיניות כניסת המהגרים למדינה. "לא עוד מערכות לוטו דמוקרטיות. אנחנו חייבים להיות קשוחים יותר (וחכמים יותר), צייץ בטוויטר. 

המחבל נמלט מזירת הפיגוע, אתמול (צילום: אי-פי)

הפופולריים