משטרת ניו יורק: הפיגוע תוכנן שבועות, ברכב נמצאו פתקי תמיכה בדאעש

"הפיגוע בניו יורק תוכנן שבועות, ברכב נמצאו פתקי דאעש"
לדברי בכיר במשטרה, המחבל סייפולו סייפוב שנולד באוזבקיסטן "עשה זאת בשם דאעש". בפתקים ברכבו נכתב בערבית: "המדינה האסלאמית תחזיק מעמד לנצח"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת הפיגוע במנהטן
צילום: צילום: אי-פי

עם התקדמות החקירה של פיגוע הדריסה בניו יורק, שבו נהרגו שמונה בני אדם, הולכים ומתגלים פרטים נוספים על המחבל סייפולו סייפוב. במסיבת עיתונאים שהתקיימה הערב (רביעי) בעיר, אמר מפקד המודיעין של משטרת ניו יורק ג'ון מילר, כי הפיגוע ככל הנראה תוכנן במשך שבועות, ואישר כי סייפוב פעל בהשראת דאעש.

"הוא עשה את זה בשם דאעש", אמר מילר, כשלצדו מושל מדינת ניו יורק אנדרו קומו וראש העיר ביל דה בלאזיו. לדבריו, ברכב ששכר כשעה לפני הפיגוע סייפוב, יליד אוזבקיסטן בן 29 שעדיין מאושפז לאחר שנורה ונפצע בזירת האירוע, נמצאו פתקים שעליהם נכתב בערבית כי "המדינה האסלאמית תחזיק מעמד לנצח".

"אנחנו בשלבים המוקדמים של החקירה, ולכן הפרטים אינם מלאים", המשיך מילר וסיפר כי משטרת ניו יורק פועלת בשיתוף פעולה עם ה-FBI. לדבריו, מיד לאחר הפיגוע שלושה שוטרים התקדמו לעבר הזירה ואחד מהם, בריאן נאש, ירה לעבר המחבל, שברכבו נמצאו מלבד הפתקים שבהם הביע תמיכה בדאעש גם כמה סכינים.

במסיבת העיתונאים נמסר, כי מספר הנפגעים באירוע עומד על 20 – שמונה הרוגים ו-12 פצועים. שישה מההרוגים היו בעלי אזרחות זרה – חמישה ארגנטינאים וגרמני אחד. תשעה מהפצועים עדיין מאושפזים בבתי החולים בניו יורק. "נכון לעכשיו, אין איומי טרור נוספים על העיר", הבהיר ראש העיר דה בלאזיו.

הפופולריים