המחבל מניו יורק: פעלתי בהשראת דאעש, מרגיש טוב עם עצמי

המחבל מניו יורק: פעלתי בהשראת דאעש, מרגיש טוב עם עצמי
סייפולו סייפוב שהואשם בבית משפט סיפר כי היה בקשר עם שני אנשים נוספים ושהתכוון לדרוס עוברי אורח גם בגשר ברוקלין. טראמפ: לגזור עליו עונש מוות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איור של סייפוב בבית המשפט, הלילה
צילום: צילום: אי-פי

סייפולו סייפוב, המחבל שדרס השבוע למוות שמונה בני אדם בפיגוע בניו יורק, הואשם לפנות בוקר (חמישי) בעבירות טרור בבית משפט בעיר - שעשוי לגזור עליו עונש מוות. הרשויות במדינה דיווחו כי המחבל היה בקשר עם שני אנשים נוספים, וכי התכוון להמשיך לנסוע לגשר ברוקלין ולפגוע בעוד אנשים.

סייפוב בן ה-29, שהופיע בבית המשפט בכסא גלגלים, סיפר לחוקריו כי הוא בחר לבצע את הפיגוע בליל כל הקדושים כי הוא צפה שיהיו אנשים רבים ברחובות. הוא אמר שהושפע מסרטים של דאעש ובמיוחד מסרטים של המנהיג אבו בכר אל בגדאדי, ותכנן את הפיגוע לפני שנה. לפי סי-אן-אן, בטלפון הסלולרי שלו נמצאו אלפי תמונות ו-90 סרטונים ובהם תעמולה של דאעש ותיעוד הוצאות להורג של שבויים.

מקום הפיגוע בניו יורק, שלשום (צילום: אי-פי)

בבית המשפט צוין כי לאחר שאושפז בבית החולים דרש הטרוריסט לתלות את דגל דאעש בחדרו. הוא אמר לצוות הרפואי כי "אני מרגיש טוב עם מה שעשיתי".

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ קרא להטיל עונש מוות על סייפוב. "המחבל מניו יורק שמח וביקש לתלות את דגל דאעש", צייץ בטוויטר. הוא צריך לקבל עונש מוות".


הפופולריים