"קוריאה הצפונית עלולה לבצע בקרוב ניסוי גרעיני נוסף"

"קוריאה הצפונית עלולה לבצע בקרוב ניסוי גרעיני נוסף"
סוכנות הריגול של קוריאה הדרומית הזהירה מפני פרובוקציה נוספת של פיונגיאנג, לאחר שזיהתה לטענתה "פעילות מוגברת" במתקני הגרעין של השכנה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניסוי גרעיני קודם של קוריאה הצפונית
צילום: צילום: אי-פי

סוכנות הידיעות הרשמית של קוריאה הדרומית פרסמה היום (חמישי) אזהרה מטעם סוכנות הריגול המקומית, שלפיה קוריאה הצפונית עלולה לבצע ניסוי גרעיני חדש בקרוב. על פי הפרסום, בסיאול זיהו "פעילות מוגברת" של מתקני מחקר גרעיניים אצל השכנה מצפון, מה שהעלה חשש כי היא נערכת לניסוי.

האזהרה נגעה בעיקר למתקן הגרעין השוכן בעיר פיונגירי שבחלקה הצפון-מערבי של קוריאה הדרומית. לצד זאת, ציינה סוכנות הריגול הדרום-קוריאנית כי ישנה אפשרות שהאתר ניזוק במהלך הניסוי של פיונגיאנג בחודש ספטמבר האחרון, שנחשב למשמעותי ביותר שביצעה עד כה.

השבוע דווח כי יותר מ-200 בני אדם נהרגו החודש בקוריאה הצפונית בפיצוץ גדול וקריסת מנהרה תת קרקעית במתקן לניסויים גרעיניים במדינה. לדברי בכיר במדינה, ההתמוטטות אירעה ב-10 באוקטובר, בזמן בניית מנהרה באתר הגרעיני פוקויונג שבצפון מזרח המדינה.

על פי הבכיר שצוטט בקוריאה הדרומית, התאונה אירעה בעקבות החלשות היסודות באתר הגרעין בעקבות הניסוי שבוצע בספטמבר. הניסוי גרם בזמנו לרעידת אדמה בעוצמה של 6.3.

לאחרונה התבטא בכיר בדיקטטורה המסוגרת והכריז כי "הגרעין הוא עניין של חיים ומוות עבור קוריאה הצפונית. אנחנו לא מתכננים לקיים שום משא ומתן עם ארצות הברית בנושא הזה". מנהל המחלקה הצפון-אמריקנית במשרד החוץ של המדינה, צ'ו סון הוי, צוטט בוועידה למניעת הפצת נשק גרעיני שנערכה במוסקבה.

"המצב הנוכחי רק מעמיק אצלנו את ההבנה שאנחנו זקוקים לנשק הגרעיני כדי להגיב לכל תקיפה אפשרית", אמר הבכיר הקוריאני. הוא הוסיף כי על ארצות הברית "להשלים עם המעמד הגרעיני של קוריאה הצפונית", והבהיר כי ארצו "תגיב לכל אש באש משלה".

הפופולריים