מחקר: נשים ירוויחו כמו גברים בעבודה רק בעוד 217 שנה

מחקר: נשים ירוויחו כמו גברים בעבודה רק בעוד 217 שנה
לפי הפורום הכלכלי העולמי, הפערים בין המינים בשכר ובייצוג במקומות העבודה הם הגבוהים ביותר שנמדדו זה כעשור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנת נשים בפולין (ארכיון)
צילום: צילום: אי-פי

נשים ירוויחו שכר זהה לזה של גברים ויזכו לייצוג שווה במקומות העבודה רק בתוך 217 שנים – כך עולה ממחקר שפרסם היום (חמישי) הפורום הכלכלי העולמי בנוגע לשוויון בין המינים. מדובר בפער הגבוה ביותר שנמדד בתקופה של כמעט עשור.

המחקר מצא שנשים מרוויחות בממוצע פחות ממחצית השכר של גברים המועסקים במשרה זהה לשלהן, וכי הפער הכלכלי בכללותו עומד על 58%. "גם בנתונים לשנת 2017 אנחנו לא צפויים לראות התקדמות בגישור על הפערים בין המינים", העריכה סעדיה זיידי, ראש הוועדה לחינוך, מגדר ועבודה בפורום הכלכלי העולמי.

המחקר הסתמך על נתונים שאספו ארגונים ומוסדות בינלאומיים שונים, בהם האו"ם. מתוך 144 מדינות שנבדקו, המדינות שדורגו ראשונות מבחינת השוויון בין המינים הן איסלנד, נורבגיה, פינלנד, רואנדה ושבדיה.

מנגד, במקומות האחרונים בדירוג התייצבו מדינות כמו תימן, פקיסטן, סוריה, צ'אד ואיראן. בפורום שביצע את המחקר ציינו כי דירוג המדינות היה שקלול של נתונים לגבי השוויון בתחומי החינוך, הבריאות, הזדמנויות כלכליות והעצמה פוליטית.

מבצעי המחקר ציינו כי התחום שבו המצב נחשב למעודד ביותר הוא החינוך, שבו נשים בולטות לטובה ביחס לגברים. לפי המחקר, ניתן יהיה להשיג שוויון בתחום זה בטווח של 13 שנים. מנגד, בתחום ההעצמה הפוליטית יידרשו 99 שנים כדי להגיע לשוויון על פי הפורום הכלכלי.

הפופולריים