סוריה לאו"ם: גנו את התקיפות של ישראל בשטחנו

סוריה לאו"ם: גנו את התקיפות של ישראל בשטחנו
בדמשק טוענים כי היעד שתקיפתו אמש יוחסה לישראל, הוא מפעל לייצור נחושת המשמש לצרכים אזרחיים: "ישראל - נותנת החסות הרשמית לטרור"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אולם מועצת הביטחון של האו"ם, ארכיון
צילום: צילום: אי-פי

משרד החוץ של סוריה פנה היום (חמישי) למועצת הביטחון של האו"ם בבקשה לגנות את התקיפות שאירעו אמש סמוך לחומס ויוחסו בכלי תקשורת בעולם לחיל האוויר. באיגרת ששיגרו הסורים נכתב כי על המועצה לנקוט צעדים "ברורים ומידיים נגד ישראל".

הסורים טוענים כי תזמון התקיפה, יום לפני ציון מאה שנים להצהרת בלפור, מעיד כי ישראל אינה מסתפקת עוד בטרור שהיא נוקטת נגד אזרחיה הערבים. "ישראל מבקשת למלא תפקיד של נותנת החסות הרשמית לטרור", נכתב. גורמים בדמשק טוענים היעד שהותקף בלילה הוא מפעל לייצור נחושת המשמש לצרכים אזרחיים.

כלי תקשורת לבנוניים דיווחו אמש כי מטוסים של חיל האוויר ביצעו תקיפה נגד מחסן נשק בפרבר של העיר חומס שבצפון מערב המדינה. ערוץ "אל-מיאדין", המזוהה עם חיזבאללה, טען כי צבא סוריה הגיב בירי טילי נ"מ לעבר המטוסים, שביצעו בין שתיים לארבע גיחות תקיפה. בצה"ל מסרו בתגובה כי הצבא אינו מתייחס לפרסומים זרים.

לפני כשבועיים תקף חיל האוויר סוללת טילי קרקע-אוויר בתוך שטח סוריה, כ-50 קילומטרים ממזרח לדמשק. לפי דובר צה"ל, תקיפת הסוללה, מסוג S-200, הגיעה בתגובה לירי שבוצע שעתיים לפני כן מהסוללה לעבר מטוסי חיל האוויר, שביצעו גיחת צילום שגרתית בשמי לבנון.

הפופולריים