חברת מפלגת הלייבור הושתקה בשידור לאחר שסיפרה בדיחת שואה

חברת מפלגת הלייבור הושתקה בשידור לאחר שסיפרה בדיחת שואה
הרייט הרמן ניסתה לתת דוגמה לבדיחה לא מצחיקה בתכנית שעסקה בשאלה: האם אפשר להתבדח בנושא השואה. המנחה לא אהב את הדוגמה והשתיק אותה בשידור חי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חברת מפלגת הלייבור הרייט הרמן
צילום:

חברת מפלגת הלייבור הבריטית, הרייט הרמן, הושתקה על ידי אנדרו ניל, מנחה תכנית הטלוויזיה "השבוע" ב-BBC, לאחר שסיפרה בדיחת שואה. כך פורסם היום (שישי) בעיתון ה"סאן" הבריטי.

פאנל התכנית עסק בשאלה – האם אפשר להתבדח בנושא השואה ואדולף היטלר. חברת הלייבור רצתה לתת שתי דוגמאות פוגעניות וסיפרה את הבדיחה: "איך מכניסים 100 יהודים למכונית מיני? 1 נוהג ו-99 הנותרים במאפרה", ומיד אמרה שזה "לא מצחיק". טרם הספיקה לתת את הדוגמה השנייה, עצר אותה ניל. כשהרמן ניסתה שוב לדבר, עצר אותה שוב המנחה ואמר לה "תהיי בשקט".

 

לאחר שהושתקה בשנית, נראתה הרמן מגלגלת את עיניה. מאוחר יותר אנדרו ניל צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "מזועזע ואפילו קצת מוטרד ממה שהיא אמרה". בציוץ נוסף ציין ניל את מה שלדעתו היה שגוי: "1) אפילו לספר את מה שנקרא 'בדיחה' בשידור חי בטלוויזיה. 2) הקביעה שאני אוהב את הבדיחה".גם חברת הלייבור התייחסה למתרחש בחשבון הטוויטר שלה וכתבה כי "בדיחות אנטישמיות מנציחות אפליה ושנאה. זה לא עניין לצחוק עליו". היא שיתפה קטע מתוך ספר שכתבה "עבודת נשים"  המתאר שתי הבדיחות, האחת שסיפרה והשנייה שתכננה לספר, שעליהן מחתה. היא הוסיפה ש"התקינות הפוליטית השתגעה".

ראש המועצה למנהיגות יהודית, סיימון ג'ונסון אמר בתגובה: "מעולם לא התאכזבתי כך מפוליטיקאי. היא חייבת להתנצל ומהר".


הפופולריים