סוריה: יותר ממאה הרוגים בפיגוע של דעאש במזרח המדינה

סוריה: יותר ממאה הרוגים בפיגוע של דעאש במזרח המדינה
מכונית תופת התפוצצה באזור שבו התרכזו תושבים שברחו מדיר א-זור, שנכבשה מידי דאעש בסוף השבוע. עשרות נוספים נפצעו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פיצוץ מכונית בצפון סוריה, 3 במאי 2017
צילום: צילום: אי-פי

יותר ממאה בני אדם נהרגו ועשרות נפצעו בפיגוע שביצע ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) במזרח סוריה - כך דווח ערוץ "אל-מיאדין", המקורב למשטר אסד. לפי הדיווח, מחבלים של ארגון הטרור החדירו מכונית תופת לאזור שבו התרכזו תושבים רבים שברחו מהעיר דיר א-זור, שנכבשה בסוף השבוע מידי דאעש.

ביום שישי האחרון דווח צבא סוריה כי הצליח להחזיר לידיו את מלוא השליטה על דיר א-זור, מעוזו האחרון של "המדינה האיסלאמית" במדינה. זאת, לאחר קרבות קשים בין הצבא לדאעש. 

זו המפלה השנייה של דאעש בתוך שבועות בודדים. צבא סוריה שחרר את בירת "המדינה האיסלאמית" במדינה, א-רקה, ב-17 באוקטובר. הקרבות על העיר, בה חיים כ-93 אלף בני אדם, נמשכו יותר מארבעה חודשים, מאז יוני האחרון. מלבד צבא סוריה, לחמו בעיר גם מיליציות סוניות שונות כמו גם מיליציות כורדיות. גם הקואליציה הבינלאומית למאבק בדאעש, בהובלת ארצות הברית, השתתפה בלחימה.

לאחר ההשתלטות על דיר א-זור, מתכונן צבא סוריה להמשיך מזרחה לכיוון הגבול עם עיראק, כדי לסלק את כיסי ההתנגדות האחרונים של "המדינה האסלאמית" בעיירה אלבו-כמאל. מהעבר העיראקי של הגבול, כוחות צבא עיראק ממשיכים לנוע מערבה, לאחר שהתשלטו בסוף השבוע על יעדים מרכזיים בעיר אלקאא'ם. הממשל בבגדאד והמשטר בדמשק פועלים לחדש את השליטה על הגבול בין שתי המדינות, גבול ש"המדינה האסלאמית" ניסתה לטשטש בעת שהכריזה על הקמתה של מדינת החליפות, לפני 3 שנים.

הפופולריים