רוסיה: מאות נעצרו במוסקבה מחשש להפגנות נגד הממשלה

רוסיה: מאות נעצרו במוסקבה מחשש להפגנות נגד הממשלה
המשטרה הרוסית עיכבה לחקירה 263 בני אדם בבירה. בהודעת משרד הפנים נאמר כי מדובר במעצר "מפגינים פוטצניאליים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מעצר מפגין בסנקט פטרסבורג
צילום: צילום: אי-פי

שירותי הביטחון ברוסיה עצרו היום (ראשון) 263 בני אדם במרכז מוסקבה בגין "הפרת הסדר הציבורי". לפי דיווחים, המעצרים בוצעו מחשש להפגנות של מתנגדי השלטון. בהודעה של משרד הפנים הרוסי נאמר כי מדובר במעצר של "מפגינים פוטנציאליים" נגד הממשלה. לפי ההודעה, העצורים נלקחו לחקירה.

מעצרים ברחובות מוסקבה:


מתיעוד שהופץ ברשתות החברתיות נראים שוטרים מעלים לניידות משטרה כמה עשרות בני אדם שעמדו ברחוב הבירה הרוסית. זאת על אף שאיש מהם לא נשא כרזות או קרא סיסמאות.

מעצר מפגין במוסקבה, היום

אתמול דווח על מעצרם של מפגינים שהשתתפו במצעד לציון "יום האחדות" במוסקבה ובסנקט פטרסבורג. המפגינים קראו "מי אנחנו? רוסים?" ו"כבוד לרוסיה". שוטרים עצרו את מובילי המצעד ולקחו אותם לחקירה. המתיחות בבירת רוסיה עלתה במהלך סוף השבוע גם על רקע ציון 100 שנים למהפכת אוקטובר, שבמהלכה תפסו הבולשיביקים על השלטון ברוסיה.

מעצרים במצעד של מתנגדי הממשלה, אתמול:

שירות הביטחון הפרדלי ברוסיה, ה-FSB, פרסם באתר האינטרנט שלו ביום שישי הודעה לפיה הוא עצר את כל חברי Artpodgotovka, תנועה אנטי-ממשלתית שפעלה באזור מוסקבה, ותפס 15 בקבוקי תבערה שהוכנו על ידם.

לפי ההודעה, הקבוצה תכננו במהלך סוף השבוע "פעולות קיצוניות שכללו הצתת מבנים ממשלתיים, וכן תקיפות נגד אנשי משטרה כדי לעורר תסיסה המונית".

הפופולריים