נסראללה מאשים: סעודיה הורתה לראש ממשלת לבנון להתפטר

נסראללה מאשים: סעודיה הורתה לראש ממשלת לבנון להתפטר
מזכ"ל חיזבאללה דחה את הטענות שלפיהן סעד אל-חרירי התפטר בשל איום על חייו, והטיל את האחריות על סעודיה: "בוחשת בענייני לבנון"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נואם
צילום: צילום: אי-פי

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, האשים היום (ראשון) את סעודיה בהתפטרותו המפתיעה של ראש ממשלת לבנון, סעד אל-חרירי. בנאום שנשא על רקע הסערה שחוללה התפטרות אל-חרירי, טען נסראללה כי "זה לא היה צעד מתוכנן. כולם הופתעו, אפילו אנשיו של אל-חרירי".

"סעודיה מותחת ביקורת על אחרים שמתערבים בענייניה, אבל היא בעצמה בוחשת בעניינים של לבנון", קבע מזכ"ל חיזבאללה. "ההתפטרות של אל-חרירי הוכתבה לו על ידי הסעודים. הוא כלל לא תכנן לעשות זאת. אנחנו לא ייחלנו שיתפטר. איש בלבנון לא מסוגל להבין מה הסיבה".

"עלינו לבדוק מה גרם לסעודים להכתיב את ההחלטה הזו", המשיך נסראללה. "האם זה סכסוך בתוך משפחת המלוכה? האם סכסוך כספי בין בני המלוכה? האם ייתכן שמישהו בתוך משפחת המלוכה הסעודית אינו מרוצה מאל-חרירי?". לאחר מכן הוא תהה: "מישהו יודע היכן אל-חרירי? האם הוא במעצר בית? האם יאפשרו לו לשוב ללבנון?".

למרות הטלטלה הפוליטית, מזכ"ל חיזבאללה הפציר בציבור הלבנוני "לא לחשוש ולא לדאוג" והוסיף: "אנו קוראים לרגיעה עד שהתמונה תתבהר". לדבריו, כוחות הביטחון הלבנוניים הכחישו את הדיווח שהייתה מזימה להתנקש בחייו של ראש הממשלה המתפטר.

מוקדם יותר ציטט העיתון הסעודי "א-שרק אל-אווסט" מקורות עלומי שם, שטענו כי סוכנויות מודיעין של מדינות מערביות הזהירו את אל-חרירי כי ישנה כוונה לרצוח אותו. הדיווח לא כלל פרטים בנוגע למזימת ההתנקשות לכאורה, שקדמה להחלטתו הדרמטית של אל-חרירי להתפטר אתמול מתפקידו.

הפופולריים