היורה בטקסס: חייל שהודח מהצבא אחרי שתקף את אשתו ובנו

היורה בטקסס: חייל שהודח מהצבא אחרי שתקף את אשתו ובנו
דווין קלי, בן 26, לבש שחורים ואפוד מגן ורצח 26 בני אדם בכנסייה בעת תפילה. המניע למעשה אינו ברור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מקום הירי בטקסס, אתמול
צילום: צילום: אי-פי

הרשויות בטקסס הודיעו לפנות בוקר (שני) כי דווין פטריק קלי, בן 26, הוא שביצע אמש את הטבח בכנסייה בעיירה סאת'רלנד ספרינגס, שבו נרצחו 26 בני אדם ולפחות 20 נפצעו. המניע לרצח אינו ברור.

השריף ג'ו טאקט אמר במסיבת עיתונאים שנערכה הלילה כי קלי היה חייל לשעבר ששוחרר לפני כמה שנים מחיל האוויר האמריקני. לפני כחמש שנים הוא הורשע בבית משפט צבאי בתקיפת אשתו ובנו ושוחרר מהצבא כעבור שנתיים. אתמול, הוא יצא ממכוניתו, פתח באש והרג שני בני אדם, ואחר כך נכנס לכנסייה ורצח עוד 23 אנשים. אחד הפצועים מת מפצעיו מאוחר יותר.

לאחר מכן, קלי נמלט מהכנסייה ובדרכו למכוניתו התעמת עם אדם שירה לעברו. בתום מרדף אחריו הוא נמצא מת במכוניתו. לפי שעה לא ברור אם התאבד או שנפגע מהירי של האזרח. "לא נוכל לחשוף את המניע", אמר טאקט.


נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, המבקר ביפן במסגרת סיורו באסיה, הורה להוריד את דגלי ארצות הברית לחצי התורן בבית הלבן ובכל המוסדות הרשמיים במדינה לאות אבל על הטבח. בחשבון הטוויטר שלו כתב "שאלוהים יהיה עם אנשי סאת'רלנד ספרינגס". טראמפ גם שוחח עם מושל טקסס, גרג אבוט. העיירה הקטנה מרוחקת כמה עשרות קילומטרים מסן אנטוניו ומתגוררים בה כ-400 תושבים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע זעזוע מהטבח בטקסס וצייץ בחשבונו בטוויטר."לבנו עם הקורבנות בני משפחותיהם והעם האמריקני".

הפופולריים