הרצח בטקסס: היורה איים על חמתו, שנהגה להתפלל בכנסייה

הרצח בטקסס: היורה איים על חמתו, שנהגה להתפלל בכנסייה
משטרת טקסס חשפה כי דווין קלי שלח מסרונים מאיימים לחמתו, שנהגה להתפלל בכנסייה שבה התרחש הטבח. רישומים מעידים: לרוצח עבר בעייתי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שוטרים בזירת האירוע
צילום: צילום: אי-פי

רישומים צבאיים ופליליים מעידים כי דווין פטריק קלי, הרוצח שירה למוות ב-26 בני אדם ופצע 20 בכנסייה בעיירה סאתרלנד ספרינגס בטקסס, היה בעל היסטוריה של התנהגות הפרעתית. הדברים נחשפו היום (שני) על ידי גורמי רשויות ומקורבים ליורה.

חברתו לשעבר של קלי, בריטני אדוק, אמרה כי יצאה עם הרוצח במשך ארבעה חודשים לפני כעשור, וכי הוא הטריד אותה זמן רק לאחר שנפרדו. לדבריה, לאחר שנפרדו, קלי החל להתקשר אליה בתדירות גבוהה ויצר חשבוונת פייסבוק מזויפים על מנת לנסות וליצור איתה קשר. אדוק טענה כי קלי יצרה איתה קשר לאחרונה לפני בערך חצי שנה.

עוד נחשף היום כי קלי הסתכסך עם חמתו ושלח לה מסרונים זועמים. מהפרטים שמסרה משטרת טקסס במסיבת עיתונאים, עולה כי קלי שלח מסרונים ובהם איומים שיועדו לחמתו, כאשר ברקע עמדו בעיות פנימיות בקרב המשפחה המורחבת.

 דובר המחלקה לבטיחות הציבור במדינת טקסס, פרימן מרטין, אמר כי "היה מצב פנימי מתמשך בתוך משפחת הרצח ובקרב המשפחה של אשתו". לדבריו, "חמתו הייתה מגיעה לכנסייה ואנו יודעים שהיא קיבלה ממנו מסרונים מאיימים".

פרטים נוספים מעלים כי הרוצח התקשר לאביו אחרי שביצע את הירי ואמר לו ש"הוא לא בטוח שהוא ישרוד". בזירה נמצאו שלושה נשקים, וההערכה היא כי ככל הנראה לא היה ברשות קלי רישיון להחזקת נשק. נכון לעכשיו לא מתקיימת חקירה טרור בעניינו.

אף כי ישנן מספר עדויות לפיהן הרוצח ירה בעצמו, סיבת מותו טרם פורסמה, והיא תיקבע לאחר נתיחה לאחר המוות. טווח גילאי קורבנות הרצח עומד על 18 חודשים עד גיל 77. מצב הפצועים, שמספרם עומד על 20, הוא שישה במצב טוב, ארבעה במצב קשה, ו-10 במצב חמור.

אתמול יצא קלי ממכוניתו במסוך לכנסייה, פתח באש והרג שני בני אדם. אחר כך נכנס לכנסייה ורצח 23 אנשים נוספים. אחד הפצועים מת מפצעיו מאוחר יותר. לאחר מכן, נמלט קלי מהכנסייה ובדרכו למכוניתו התעמת עם אדם שירה לעברו. בתום מרדף אחריו הוא נמצא מת במכוניתו. לפי שעה לא ברור אם התאבד או שנפגע מהירי של האזרח..

השריף ג'ו טאקט אמר במסיבת עיתונאים שנערכה אתמול בלילה כי קלי היה חייל לשעבר ששוחרר לפני כמה שנים מחיל האוויר האמריקני. לפני כחמש שנים הוא הורשע בבית משפט צבאי בתקיפת אשתו ובנו ושוחרר מהצבא כעבור שנתיים.

הפופולריים