טראמפ: נשתמש בכל היכולת הצבאית שלנו נגד קוריאה הצפונית

טראמפ: נשתמש בכל היכולת הצבאית שלנו נגד קוריאה הצפונית
נשיא ארצות הברית המבקר בקוריאה הדרומית שלח מסרים מאיימים לפיונגיאנג. עם זאת, קרא בנימה מפויסת לקים ג'ונג און "לעשות עסקה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארה"ב טרמאפ מבקר בקוריאה הדרומית
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הזהיר היום (שלישי) את קוריאה הצפונית כי הוא מוכן להשתמש בכל מגוון היכולות הצבאיות של מדינתו כדי לעצור כל מתקפה. בנימה מפויסת יותר הוסיף טראמפ כי הוא דוחק בפיונגיאנג "לעשות עסקה" כדי לפרוץ את המבוי הסתום בנושא הגרעין. הנשיא אמר את הדברים במהלך ביקורו בקוריאה הדרומית.

"אנחנו מתפללים שלא נצטרך להשתמש ביכולות הצבאיות של ארצות הברית, אך נהיה מוכנים לעשות כל שיידרש כדי למנוע מהדיקטטור הצפון קוריאני לאיים על מיליוני אנשים", אמר טראמפ. "אנחנו לא יכולים לאפשר לקוריאה הצפונית לאיים על כל מה שבנינו".

טראמפ ואשתו מלניה הגיעו לביקור בקוריאה הדרומית, דבר שעלול להגביר את המתח עם השכנה הצפונית, במסגרת ביקורו הארוך באסיה. ביחד עם הנשיא המקומי, מון ג'ה אין, הם ביקרו בבסיס הצבאי הגדול ביותר במדינה, ונפגשו עם חיילים אמריקנים וקוריאנים.

בדיון עם המפקדים בסוגיית קוריאה הצפונית, אמר טראמפ כי "בסופו של דבר הכל יסתדר, זה תמיד מסתדר, זה חייב להסתדר". הנשיא האמריקני שיבח את מון והגדיר את היחסים עמו כ"שיתוף פעולה נהדר", למרות המחלוקות בנושא העימות עם קוריאה הצפונית ובענייני המסחר בין שתי המדינות.

בשיחות רשמיות לאחר טקס קבלת הפנים לטראמפ, אמר מון כי הוא מקווה שביקורו של נשיא ארצות הברית ישחרר חלק מהחרדה של הדרום קוריאנים וישמש "נקודת מפנה לפתרון בעיית הגרעין הצפון קוריאנית".

בחודשים האחרונים ערכה קוריאה הצפונית מספר ניסויים בטילים בין יבשתיים, וגם בגרעין. בתגובה ערכו ארצות הברית וקוריאה הדרומית תמרונים צבאיים משותפים באזור חצי האי. האיומים של פיונגיאנג גררו את טראמפ לחילופי דברים קשים ולקרב מילולי עם שליטה של הדיקטטורה, קים ג'ונג און.

הפופולריים