טראמפ נחת בסין: ידרוש לנתק קשריה הכלכליים עם פיונגיאנג

טראמפ נחת בסין: ידרוש לנתק קשריה הכלכליים עם פיונגיאנג
נשיא ארצות הברית ממשיך במסעו המדיני במזרח ונחת הבוקר בבייג'ינג. בכיר בבית הלבן: טראמפ יבקש מסין לציית למשטר העיצומים נגד קוריאה הצפונית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארה"ב טרמאפ, לצד נשיא סין, שי ג'ינפינג
צילום: צילום: אי-פי

גורם בכיר בבית הלבן אמר הבוקר (רביעי) כי נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, ידרוש במהלך ביקורו המדיני הנערך היום בסין, כי בייג׳ינג תנתק את הקשר הכלכלי בינה לבין קוריאה הצפונית. בנוסף טראמפ יבקש מסין לציית למשטר העיצומים שהוטל על הדיקטטורה המבודדות על ידי מועצת הביטחון של האו"ם.

הבוקר נחת טראמפ בבייג׳ינג כחלק ממסעו המדיני למזרח אסיה, לאחר שביקר בקוריאה הדרומית, והוא צפוי להישאר במדינה במשך היומיים הקרובים. הבכיר הוסיף כי הנשיא האמריקני עדיין לא החליט אם להכריז במהלך המסע המדיני על קוריאה הצפונית מדינה תומכת טרור.

טראמפ מאמין כי כל שיחות עם פיונגיאנג ידרשו קודם לכן הפחתה באיומים וסיום הפרובוקציות, וכי לא ניתן להשיג שום עסקה ללא מעבר של קוריאה הצפונית למסלול טרום-גרעיני, אמר הבכיר.

מנגד, אמר היום שר החוץ של סין, וואנג יי, כי הרפובליקה העממית הסינית מיישמת באופן מלא ובהקפדה מלאה את החלטות מועצת הביטחון של האו"ם בדבר קוריאה הצפונית, והיא תבדוק האם היא מבצעת פעולות המפרות החלטות אלו.

במסיבת עיתונאים שנערכה בבייג׳ינג, אמרה דוברת משרד החוץ הסיני, חואה צ'ון-יינג, כי סין תומכת בפתרון נושא הגרעין של קוריאה הצפונית בדרך של שיחות.

במהלך ביקורו אתמול בסיאול, הזהיר טראמפ את קוריאה הצפונית, כי הוא מוכן להשתמש בכל מגוון היכולות הצבאיות של מדינתו כדי לעצור כל מתקפה. בנימה מפויסת יותר הוסיף טראמפ כי הוא דוחק בפיונגיאנג "לעשות עסקה" כדי לפרוץ את המבוי הסתום בנושא הגרעין. הנשיא אמר את הדברים במהלך ביקורו בקוריאה הדרומית.

"אנחנו מתפללים שלא נצטרך להשתמש ביכולות הצבאיות של ארצות הברית, אך נהיה מוכנים לעשות כל שיידרש כדי למנוע מהדיקטטור הצפון קוריאני לאיים על מיליוני אנשים", אמר טראמפ. "אנחנו לא יכולים לאפשר לקוריאה הצפונית לאיים על כל מה שבנינו".

הפופולריים