בריטניה: השרה לפיתוח בינ"ל התפטרה בעקבות פגישות עם בכירים ישראלים

בריטניה: השרה לפיתוח בינ"ל התפטרה בעקבות פגישות עם בכיר
פריטי פטאל עוררה סערה בממלכה, לאחר שנודע כי נפגשה עם בכירים ישראלים ללא ידיעת דאונינג 10. במכתב ההתפטרות כתבה: "מתנצלת על הסחת הדעת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פריטי פטאל עוזבת את דאונינג 10 לאחר התפטרותה
צילום: צילום: אי-פי

השרה הבריטית לפיתוח בינלאומי, פריטי פטאל, התפטרה היום (רביעי) מהממשלה המקומית לאחר שנודע כי נפגשה עם בכירים ישראלים ללא ידיעת דאונינג 10. במכתב ההתפטרות כתבה פטאל כי היא מודעת לכך שלא פעלה בהתאם לקריטריונים הנדרשים והתנצלה על "הסחת הדעת שנגרמה בעבודת הממשלה".

פריטי פטאל עוזבת ברכבה את דאונינג 10, היום (צילום: אי-פי)

המכתב של ראש ממשלת בריטניה המודיע על ההתפטרות

פטאל, שהגיעה לפגישה עם ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי בדאונינג 10, הגישה לה את התפטרותה. במכתב של מיי, שבו הודיעה על קבלת ההתפטרות, כתבה ראש הממשלה: "כפי שאת יודעת, בריטניה וישראל הן בעלות ברית קרובות, ואכן עלינו לעבוד בצמוד - אך הדבר צריך להתבצע באופן פורמלי ובאמצעות הערוצים הרשמיים".

בימים האחרונים סיקרה התקשורת הבריטית באדיקות את הפרשה של פטאל, לאחר שנחשף בממלכה כי קיימה בחשאי פגישות עם בכירים ישראלים, בהם גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, מבלי לדווח על כך. מדובר בביקור בישראל שנערך בחודש אוגוסט האחרון, ופטאל טענה כי היה לצורך חופשה פרטית בלבד. 

מהפרסומים בבריטניה עולה כי מלבד אי-הדיווח, פטאל פנתה לממונים עליה בעקבות הפגישות וביקשה לבחון סיוע בריטי במימון תכניות הומניטאריות שצה"ל מפעיל ברמת הגולן. הדבר מנוגד למדיניות הממשלה בלונדון, שאינה מכירה בסיפוח הישראלי של הגולן. בעקבות הפרסומים, החלו לעלות בממלכה דרישות לפטר את השרה.

הפופולריים