טראמפ: אפשר לפתור את המשבר עם קוריאה הצפונית

טראמפ: מאמין שאפשר לפתור את המשבר עם קוריאה הצפונית
נשיא ארצות הברית נפגש עם נשיא סין: מאמין שנוכל לגבור על רוב הבעיות, וקרוב לוודאי שאפילו את כולן. הטלוויזיה בפיונגיאנג: "טראמפ משוגע וזקן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ ושי בבייג'ין, היום
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נפגש לפנות בוקר (חמישי) בבייג'ין עם עמיתו מסין שי ג'ינפינג ואמר לו כי הוא שותף לדעתו שאפשר לפתור את המשבר עם קוריאה הצפונית. נשיא סין התחייב לשתף פעולה עם הממשל האמריקני בנושא זה ובכמה סוגיות בין-לאומיות אחרות.

נשיא סין הדגיש שארצו סבורה כי שיתוף פעולה עם ארצות הברית הוא הברירה הנכונה היחידה וציין כי הקשר בין שתי המדינות בנקודת זינוק חדשה. "נעבוד בכבוד הדדי, למען האינטרסים המשותפים שלנו. נתמקד בשיתוף פעולה ובמיתון המחלוקות בינינו", אמר שי. 

טראמפ הזכיר בדבריו את הסחר בין ארצות הברית לסין. "חבל שממשלים אמריקניים קודמים הניחו לעניין לצאת מאיזון, אבל אנחנו נתקן זאת", אמר טראמפ לשי. טראמפ שיבח את נשיא סין ואמר כי הקשר האישי ביניהם יאפשר לשתי המדינות לפתור לא רק את הבעיות ביניהן אלא גם משברים המאיימים על ביטחון העולם. "אני מאמין שאנחנו יכולים לפתור את רוב הבעיות, וקרוב לוודאי שאפילו את כולן", אמר טראמפ. במקביל, בטלוויזיה הממלכתית בפיונגיאנג נאמר כי טראמפ "אדם משוגע וזקן ויש להדיחו". 

שלשום הזהיר טראמפ את קוריאה הצפונית כי הוא מוכן להשתמש בכל מגוון היכולות הצבאיות של מדינתו כדי לעצור כל מתקפה. בנימה מפויסת יותר הוסיף הנשיא האמריקני בביקורו בקוריאה הדרומית כי הוא דוחק בפיונגיאנג "לעשות עסקה" כדי לפרוץ את המבוי הסתום בנושא הגרעין."אנחנו מתפללים שלא נצטרך להשתמש ביכולות הצבאיות של ארצות הברית, אך נהיה מוכנים לעשות כל שיידרש כדי למנוע מהדיקטטור הצפון קוריאני לאיים על מיליוני אנשים", אמר.

 

הפופולריים