טראמפ למנהיגי אסיה: לא נאפשר יותר סחר שמנצל אותנו

טראמפ למנהיגי אסיה: לא נאפשר יותר סחר שמנצל אותנו
הנשיא האמריקני נאם בוועידה הכלכלית של מדינות האוקיאנוס השקט, ושיגר מסר לפיונגינאנג: "אסור להפקיר את האזור בידי דיקטטורים עם פנטזיות מעוותות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נואם בוועידת APEC
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הזהיר היום (שישי) כי מדינתו "לא תסבול יותר סחר עם מדינות שמנצל אותה". טראמפ אמר את הדברים בנאומו בפני מנהיגי אסיה בוועידה הכלכלית APEC של מדינות האוקיינוס השקט, הנערכת בוויטנאם.


"לא נוכל לסבול יותר את הניצול המתמשך. אנחנו נתעקש על מדיניות סחר הוגנת ושיוויונית", הצהיר טראמפ. הנשיא האמריקני הכריז כי מאזן הסחר בין ארצות הברית לבין סין "אינו מקובל", והאשים את ארגון הסחר העולמי ב"יחס לא הוגן כלפינו".

בהמשך, העביר טראמפ מסר לקוריאה הצפונית והבהיר: "אסור להפקיר את עתיד האזור הזה בידי דיקטטורים עם פנטזיות מעוותות". על ביקורו באזור אמר טראמפ: "זה היה שבוע יוצא דופן עבור ארצות הברית. אנו חברים גאים בוועידת APEC".

בתוך כך, בבית הלבן אישרו כי נשיא ארצות הברית לא ייפגש בשולי הוועידה עם מקבילו הרוסי, ולדימיר פוטין. בימים האחרונים עלתה האפשרות שהשניים ייוועדו בנפרד, אך בוושינגטון הסבירו כי הפגישה לא תתקיים "בשל קושי בתיאום לוחות הזמנים בין המנהיגים".

הפופולריים