"דאעש כבש מחדש חצי מאלבוכמאל, ייתכן שאל-בגדאדי נמצא באזור"

"דאעש כבש מחדש חצי מאלבוכמאל, ייתכן שאל-בגדאדי נמצא באז
באופוזיציה הסורית דיווחו כי דאעש החזיר לידיו חלקים נרחבים ממעוזו, יממה אחרי שנכבש. במקביל, בלבנון נטען כי מנהיג הארגון נמצא בעיר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הקרבות בעיר הסורית אלבוכמאל
צילום: צילום: אי-פי

ארגון אופוזיציה סורי דיווח היום (שישי) כי ארגון דאעש הצליח להחזיר לידיו את השליטה על מחצית משטח העיר אלבוכמאל בגבול סוריה-עיראק, שאתמול הודיע הצבא הסורי על כיבושה. כלי תקשורת בלבנון אף דיווחו כי ייתכן שמנהיג המדינה האיסלאמית,  אבו בכר אל-בגדאדי, שוהה בעיר.

הרמטכ"ל הסורי מכריז אתמול על כיבוש אלבוכמאל:

לפי דיווח של ערוץ "אל-מיאדין" המזוהה עם חיזבאללה, אל-בגדאדי שהה בעיר עם כיבושה בידי הצבא הסורי ובעלי בריתו. לצד זאת, לא צוין אם מנהיג ארגון הטרור נלכד במהלך הקרבות או שהצליח להימלט.

בעקבות הדיווח, פרסמה הקואליציה נגד דאעש בהובלת ארצות הברית כי אין בידיה "שום מידע זמין" בנוגע למקום הימצאותו של אל-בגדאדי. בעבר כבר דווח כמה פעמים כי מנהיג דאעש נהרג באחת מהפצצות הקואליציה.

בשבוע האחרון התנהלו קרבות באלבוכמאל, שנחשבה למעוז האחרון שנותר בידי דאעש בסוריה. אתמול הכריז רמטכ"ל הצבא הסורי באופן רשמי כי היא נכבשה, וכי "נגמר פרויקט הטרור של דאעש בסוריה ובמזרח התיכון".

למרות זאת, כבר אתמול זרמו דיווחים על קרבות שעדיין מתנהלים נגד פעילי דאעש, בעיקר באזורים המדבריים הסמוכים לגבול עם עיראק. גורמי אופוזיציה טענו כי חלק מהפעילים הסגירו את עצמם לידי צבא אסד ללא התנגדות.  

הפופולריים