עצרת לזכר ערפאת התקיימה ברצועה לאחר שחמאס התיר את קיומה

עצרת לזכר ערפאת התקיימה ברצועה לאחר שחמאס התיר את קיומה
יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן שיגר נאום מוקלט בעצרת לזכר מנהיג תנועת הפתח, שמתקיים ברצועת עזה לראשונה מזה כעשור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עצרת לציון 13 שנים למותו של יאסר ערפאת בעיר עזה
צילום:

הפלסטינים מדווחים על מאות אלפים מתושבי רצועת עזה שהשתתפו היום (שבת) בעצרת לציון 13 שנים למותו של יאסר ערפאת שהתקיימה בעיר עזה תחת אבטחה כבדה. זו הפעם הראשונה בעשור האחרון שבחמאס מאפשרים לאנשי פתח להוציא לפועל את אירועי העצרת לזכרו של ערפאת ברצועה.

בין שתי התנועות ניסו לשמור על אווירת הפיוס ולצלוח את העצרת ללא תקריות אלימות. בתנועת פתח ברצועה קראו למשתתפים בעצרת שלא לשאת כלי נשק. בתנועת פתח הציבו מטעמם אנשים בלבוש אזרחי וללא נשק בתוך העצרת כדי לפקח על מהלך האירועים, לצד כוחות המשטרה של חמאס שאבטחו את האירוע. סגן מנהיג חמאס בעזה, ח'ליל אלחיה, הצהיר השבוע כי ערפאת לא היה מנהיג של תנועת פתח בלבד כי אם מנהיג לאומי של העם הפלסטיני כולו.

יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, אמר בנאום מוקלט ששודר בעצרת כי הפלסטינים נחושים להגשים את החלום להקים מדינה פלסטינית עצמאית, וכי ימשיכו במאמצים להשיג חברות מלאה באו"ם ולסיים את הכיבוש. עוד אמר כי הפלסטינים פועלים עם ממשל טראמפ ועם גורמים בינלאומיים להגיע להסכם שלום שיישען על החלטות האו"ם, על יוזמת השלום הערבית ופתרון שתי המדינות. אם הוא לא יושג, אנו הפלסטינים ידרשו שיוויון זכויות לכל תושבי פלסטין ההיסטורית.

הפופולריים