אל-חרירי: "אשוב ללבנון, לא מעניין אותי אם אמות"

אל-חרירי: "אשוב ללבנון, לא מעניין אותי אם אמות"
ראש הממשלה המתפטר הכחיש בראיון כי הוא מוחזק בכוח בסעודיה. הוא הצהיר כי יחזור לארצו כדי להשלים את ההתפטרות: "יש הרבה יריבים שלא רוצים אותי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש ממשלת לבנון המתפטר, סעד אל-חרירי
צילום: צילום: אי-פי

ראש ממשלת לבנון המתפטר, סעד אל-חרירי, שנמצא בימים אלו בסעודיה, דחה הערב (ראשון) בראיון עמו כי הוא מוחזק בניגוד לרצונו. לדבריו, הוא ישוב למולדתו כדי להשלים את תהליך ההתפטרות.

"בקרוב מאוד אשוב ללבנון ואבצע את ההליכים שעליי לבצע לפי החוקה", אמר בראיון לערוץ הטלוויזיה אל-מוסתקבל שבבעלותו. "לא מעניין אותי גם אם אמות, מה שחשוב לי זה לבנון. אני יודע שעל פי החוקה יש עוד הליכים שעלי לנקוט, כמו ללכת להגיש את ההתפטרות בפני הנשיא".

אל-חרירי דחה את הטענות כי נאום התפטרותו הוכתב. "אני זה שכתב את הנאום, רציתי לעורר הלם חיובי", אמר.

לדבריו, הוא פועל למען עמו. "הזהרתי שוב ושוב נגד מיליציות בלבנון ושמרתי על האינטרס הלבנוני. הכול היה על חשבוני האישי ועל חשבוני הפוליטי. אני מאוים כל חיי. הלכתי מול דאעש ואל-קאעדה. עמדנו באתגרים רבים. יש לי המון יריבים שלא רוצים את סעד אל-חרירי".

בסוף השבוע האשים נשיא לבנון, מישל עאון, כי אל-חרירי נחטף. עאון אמר את הדברים בפני שגרירים זרים בארצו, כך מסר גורם לבנוני רשמי לסוכנות הידיעות רויטרס. אתמול הצהיר עאון כי הסבריו של אל-חרירי "אינם משקפים את המציאות", ומצבו מאז התפטר בשידור טלוויזיה מסעודיה הוא "מפוקפק ומסתורי".

הנשיא הלבנוני קרא לסעודיה להבהיר את הנסיבות המונעות מאל-חרירי לשוב לארצו. "לבנון לא מקבלת את העובדה שראש הממשלה שלה נמצא בסיטואציה שעומדת בניגוד להסכמים בינלאומיים ונורמות בין מדינות", אמר עוון. 

עוד הוא איים כי אם סעודיה לא תספק בתוך שבוע הסבר באשר לנסיבות התפטרותו של אל-חרירי ותחזירו ללבנון, תגיש לבנון תלונה למועצת הביטחון. מנגד, ממלא מקום השגריר הסעודי בלבנון טוען כי חרירי אינו מוחזק במעצר בית וייתכן כי הסיבה לכך שהחליט לא לחזור ללבנון נובעת מחשש להתנקשות בחייו.

הפופולריים