גורם איראני לכאן רשת ב': "המצב בשליטה, לא זקוקים לסיוע"

גורם איראני לכאן רשת ב': "המצב בשליטה, לא זקוקים לסיוע"
בכיר במערך הסיוע ההומינטרי של איראן אמר לשעה הבינלאומית כי לארצו יש כלים להתמודד עם רעידת האדמה, שגבתה יותר מ-300 הרוגים: "חפצים בבית רעדו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הריסות רעידת האדמה במערב איראן
צילום: צילום: אי-פי

"תודה שהתקשרתם להתעניין באנשים שסובלים פה בעקבות רעידת האדמה, שבה נהרגו לפחות 328 בני אדם ונפצעו יותר מ-2,500 נוספים. המצב אצלנו נמצא בשליטה" – כך אומר הבוקר (שני) גורם בכיר במערך הסיוע ההומניטרי של איראן, בראיון בלעדי שהעניק לשעה הבינלאומית בכאן רשת ב'. לדבריו, לאיראן יש כלים מספיקים כדי להתמודד עם האסון.

האזינו לשיחה עם בכיר מערך הסיוע ההומניטרי של איראן:


תיעוד: מבלים בקניון בעיראק נמלטים במהלך רעידת האדמה

"רעידת האדמה קרתה בגבול של איראן ועיראק. אין לי את המספר המדויק של הנפגעים, אבל ככל שידוע לי – הכל נמצא בשליטה. אני לא חושב שאנחנו זקוקים לשום עזרה ממדינות אחרות, אנחנו מטפלים בהכל בעצמנו.

"הרעש הורגש גם בבירה טהראן. חפצים בבית רעדו, אבל היה קשה לחוש את זה. לא נגרם בעיר שום נזק", הבהיר הגורם. הוא עדכן כי צוותים רבים מגישים סיוע באזורים שנפגעו סמוך לגבול עם עיראק, ומספקים ציוד לבתי החולים שאליהם הובהלו פצועים רבים כתוצאה מהרעש.

פינוי לכודים מההריסות במערב איראן (צילום: אי-אף-פי)

מאז שעות הבוקר ממשיך להאמיר מניין קורבנות הרעש, שנאמד בעוצמה 7.3 והורגש באזורים רבים באיראן ובעיראק. לפי דיווח של סוכנות הידיעות האיראנית "איסנא", מספר ההרוגים הכולל עומד על 328 בני אדם. לפחות 2,500 בני אדם נפצעו בדרגות שונות.

מוקד הרעש היה בפנג'ווין שבמחוז סולימאניה באזור כורדיסטן, סמוך למעבר הגבול העיקרי עם איראן. ברבפוליקה האסלאמית נרשמו כ-50 רעשי משנה, ולפי הודעת השירות הססמולוגי של המדינה, צפויים רעשים נוספים. ראש ארגון הסהר האדום באיראן מסר מוקדם יותר כי יותר מ-70 אלף בני אדם זקוקים לקורת גג בעקבות רעידת האדמה.

הפופולריים