איראן: מניין ההרוגים ברעידת האדמה בגבול עיראק עלה ל-530

איראן: מניין ההרוגים ברעידת האדמה בגבול עיראק עלה ל-530
סוכנות הידיעות הרשמית בטהראן עדכנה כי 8,000 בני אדם נפצעו ברעש שאירע שלשום – הקטלני ביותר בשנת 2017. רוחאני ביקר באזור שנפגע: "אירוע כואב"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פינוי לכודים מהרעש באיראן
צילום: צילום: אי-פי

מניין ההרוגים ברעידת האדמה שפקדה את איראן ביום ראשון עלה ל-530 בני אדם – כך עדכנה היום (שלישי) סוכנות הידיעות המקומית. גורמים רשמיים בטהראן מסרו כי מספר הפצועים כתוצאה מהרעש, בעוצמה 7.3, עומד כבר על כ-8,000.

רעידת האדמה בגבול שבין איראן לעיראק היא הקטלנית ביותר שהתרחשה בשנת 2017. על פי סוכנויות הידיעות, המוקד שלה היה בעומק של 23.2 קילומטרים מתחת לפני האדמה. העיר סארפול א-זהאב שבמערב איראן, המאכלסת בעיקר כורדים, ספגה את הנזק הקשה ביותר מהרעש.


כלי תקשורת איראניים דיווחו כי הנשיא, חסן רוחאני, הגיע לבקר היום במחוז כרמאנשה, שבו שוכנת העיר.  "זה אירוע כואב עבור כלל האיראנים", צוטט רוחאני. "כולנו עומדים מאחורי תושבי המחוז".

אתמול שוחח גורם בכיר בכוחות החירום של איראן עם כאן רשת ב' בעקבות רעידת האדמה. הגורם אמר בראיון בלעדי לשעה הבינלאומית עם ערן סיקורל כי המצב "נמצא בשליטה", והוא "אינו סבור שאיראן זקוקה לשום עזרה ממדינות אחרות".

הגורם האיראני שחזר: "הרעש הורגש גם בבירה טהראן. חפצים בבית רעדו, אבל היה קשה לחוש את זה. לא נגרם בעיר שום נזק. יש הרבה צוותים שמגישים סיוע באזורים שנפגעו סמוך לגבול עם עיראק, ומספקים ציוד לבתי החולים שאליהם הובהלו פצועים רבים".

הפופולריים