חרירי נפגש בריאד עם בכיר דת לבנוני: "אשוב בתוך יומיים"

חרירי נפגש בריאד עם בכיר דת לבנוני: "אשוב בתוך יומיים"
ראש ממשלת לבנון המתפטר מוסיף לדחות את הטענות כי הוא מוחזק בכוח. הפטריארך של לבנון נפגש עמו, ואמר כי חרירי ישוב בקרוב לארצו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש ממשלת לבנון המתפטר, סעד חרירי
צילום: צילום: אי-פי

ראש ממשלת לבנון המתפטר, סעד אל-חרירי, נפגש היום (שלישי) בריאד עם הפטריארך הלבנוני בשארה א-ראעי, שמבקר בסעודיה בפעם הראשונה. לדבריו, מצבו טוב והוא ישוב בקרוב למולדתו. 

הפטריארך הלבנוני אמר לאחר פגישתו עם הנסיך הסעודי, מוחמד סלמאן, כי חרירי צפוי לצאת בקרוב ללבנון. הפגישה בין הבכיר הדתי לראש הממשלה המתפטר, שנטען כי הוא מוחזק בסעודיה בניגוד לרצונו, התקיימה קודם לכן.

חרירי כתב היום בחשבון הטוויטר שלו כי יחזור ללבנון בהמשך השבוע. "חברים אני בסדר ואינשאללה אשוב בתוך יומיים. בואו נרגיע. משפחתי יושבת בארצה, סעודיה, ממלכת הטוב", צייץ. 

בסוף השבוע הקודם הודיע חרירי כי הוא מתפטר מתפקידו בשל חשש מהתנקשות בחייו. בנאום ששודר מסעודיה תקף חרירי את איראן ואת חיזבאללה והאשים אותם כי הם מאיימים על העולם הערבי.

בכירים בממשל הלבנוני ופוליטיקאים המקורבים לחרירי סבורים כי סעודיה כפתה על ראש הממשלה הלבנוני להתפטר ומחזיקה בו בניגוד לרצונו. חרירי וסעודיה, כאמור, מכחישים זאת.

אתמול פרסם חרירי את הודעתו הפומבית הראשונה בראיון טלוויזיוני ואמר כי ישוב ללבנון בתוך כמה ימים כדי לאשר את התפטרותו. נשיא לבנון, מישל עאון, שאמר כי לדעתו ריאד גוזלת את חירותו של חרירי, סירב לקבל את התפטרותו עד שישוב מסעודיה.

הפופולריים