אל-חרירי עזב את סעודיה: "אשוב ללבנון בימים הקרובים"

אל-חרירי עזב את סעודיה: "אשוב ללבנון בימים הקרובים"
בתום פגישתו עם נשיא צרפת מקרון, אמר ראש ממשלת לבנון כי יתייחס להתפטרות מביירות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש ממשלת לבנון המתפטר סעד אל-חרירי ונשיא צרפת עמנ
צילום: צילום: טוויטר @saadhariri

ראש ממשלת לבנון סעד אל-חרירי הצהיר היום (שבת) כי הוא צפוי לשוב לביירות בימים הקרובים. אל-חרירי עזב הבוקר את סעודיה והגיע לפריז לצורך פגישה עם נשיא מקרון, בסופה אמר כי לאחר שישוב ללבנון הוא יפגש עם הנשיא מישל עוון ויבהיר את התפטרותו. 


אל-חרירי נחת הבוקר בפריז. בסרטונים ששידרו ערוצי טלויזיה בלבנון נראה אל-חרירי יוצא ממכוניתו סמוך לביתו בבירת צרפת, וצועד אל המבנה, בלוויית אשתו. בצהריים נפגש עם נשיא צרפת, עמנואל מקרון. מקור מטעם מקרון אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי צרפת שוקלת לארח פסגה בינלואמית לפתרון המשבר בלבנון.

ערוץ אל-ג'זירה הקטרי וערוץ אל-מיאדין הלבנוני המקורב לחיזבאללה דיווחו כי שניים מבניו של חרירי נותרו בסעודיה ולא נלוו אליו לפריס, אך לדיווח אין אישור ממקור רשמי או מהימן.

לפני שעלה על המטוס בשדה התעופה בריאד, צייץ אל-חרירי בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "להגיד שאני מוחזק בסעודיה ונאסר עליי לצאת מהמדינה - זה שקר. אני בדרכי לשדה התעופה".


אל-חרירי הודיע על התפטרותו לפני שבועיים, ומאז שהה בסעודיה. את התפטרותו נימק בהודעה ששודרה בטלוויזיה הסעודית ובה הסביר כי הוא חושש מהתנקשות בחייו, ותקף את ארגון חיזבאללה ואת ההתערבות האיראנית במדינתו.

נשיא לבנון, מישל עוון, שאמר כי לדעתו ריאד גוזלת את חירותו של חרירי, סירב לקבל את התפטרותו עד שישוב מסעודיה. בכירים בממשל הלבנוני ופוליטיקאים המקורבים לחרירי סבורים כי סעודיה כפתה על ראש הממשלה הלבנוני להתפטר והחזיקה בו בניגוד לרצונו.

בתוך כך, בעיתון אלאח'באר הלבנוני מדווח כי בביירות שוקלים לבטל את חגיגות העצמאות שנועדו להתקיים השבוע אם ראש הממשלה אל-חרירי ימשיך להיעדר מלבנון. על פי הדיווח, נשיא לבנון עוון עודנו משוכנע כי אלחרירי איננו אדם חופשי, אף שיצא לפריז, וכי הישארותם של שניים מילדיו בסעודיה נועדה להפעיל עליו לחץ כדי שיפעל בהתאם להנחיות מריאד.

הפופולריים