אולטימטום לנשיא זימבבואה: התפטר עד מחר – או שתודח

אולטימטום לנשיא זימבבואה: התפטר עד מחר – או שתודח
רוברט מוגאבה פוטר מראשות מפלגת השלטון, שם הורו לו לוותר על הנשיאות. דיווח: מוגאבה שובת רעב והצהיר כי "ימות עבור מה שנכון"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שלט תעמולה של מפלגת השלטון בזימבבואה
צילום: צילום: אי-פי

נשיא זימבבואה, רוברט מוגאבה, יצטרך להגיש את התפטרותו מהתפקיד עד מחר, או שיודח - כך הודיעה היום (ראשון) מפלגת השלטון במדינה האפריקנית, ZANU-PF. מוקדם יותר דווח כי מוגאבה פוטר מראשות המפלגה.


על פי דיווחי התקשורת המקומית, מחליפו של מוגאבה בראשות מפלגת השלטון הוא אמרסון מננגאגווה, שיהיה גם מועמד המפלגה לנשיאות. מננגאגווה פוטר רק לאחרונה מתפקיד סגן נשיא זיממבואה על ידי מוגבה עצמו.

מוקדם יותר דיווח ה"דיילי מייל" הבריטי כי הנשיא הניצב בפני הדחה פתח בשביתת רעב והוא מסרב לאכול זה יומיים. לפי הדיווח, מוגאבה הצהיר בפני המקורבים אליו כי הוא יהיה מוכן למות עבור "מה שנכון", לדבריו.

בזימבבואה דווח כי גם אשת הנשיא, גרייס מוגאבה, ובכירים נוספים בסביבתו צפויים לעמוד בקרוב למשפט. המצליף הראשי של מפלגת האופוזיציה במדינה הצהיר כי הדחתו של הנשיא תצא אל הפועל, בעוד שגורם אחר הזהיר: "אם מוגאבה לא יתפטר, נוציא את הציבור לרחובות - והוא יעשה את דברו".

המשבר בזימבבואה הגיע לנקודת רתיחה ביום רביעי האחרון, כשהצבא הודיע שהוא מחזיק את מוגאבה בן ה-93 ואת בני משפחתו. נציגי הצבא השתלטו על תחנת הטלוויזיה הממלכתית ZBC ועל כל מוסדות השלטון בעיר הבירה הארארה.


הפופולריים